Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Surelerİn Fazİletlerİ Ve Sirlari
#1
surelerin esrarı, köpekten korunma duası, haşarattan korunma duası, sürelerin esrarı, evlenmek için hangi dualar okunur, konuşamayan çocuğa dua, üç gün içinde evlenmek için okunacak dua, surelerin faziletleri ve sirlari, konuşamayan çocuklarla ilgili dualar, emin olmak için oknan ayet, haşereden korunma duası, yunus duasının fazileti, surelerveesrarı, dinimizde heyecan için okunacak dua, konuşamayan çocuğa okunacak dua, köpeklerden korunma duası okunuşu, evlenmek için okunacak sureler, surelerin faziletleri ve esrarları, surelerinfazileti vesırları, hırsızın geri gelmesi için dua, evlilik için okunacak ayetler, evlilik icinhangikurandan hangi ayetler okunur, evlenmek için okunacak dua, işinde başarılı olmak için okunacak dua,

NUR SURE-İ ŞERİFESİNİN FAZİLETİ:

Bir kimse bu sure-i celileyi bir kağıt üzerine yazıp başını koyduğu yastığın altına koysa, o yatakta yattığı müddetce ihtilam olmaz. Bir kimse bir kap içerisine bu sure-i şerifeyi safranla yazsa ve aynı kapın içerisini zemzem ile doldurup içse, şehveti azalır. Bu suyu içtiği halde cinsi münasebette bulunsa, yaptığı bu münasebetten zevk ve heyecan duymaz.

NUR SURE-İ ŞERİFESİNİN ESRARI

Aşağıda gelecek olan ayet-i kerimeler çok yalan söyleyen çok gıybet eden konuşurken her zaman çirkin ve kırıcı sözler sarf ederek konuşan konuşmasıyla başkalarını hicvederek haysiyet ve şeref kırıcılığını meslek ve alışkanlık haline getiren kimseyi bu yanlış hareket ve davranışından vaz gecirmek için kendilerinden faydalanılan Kur'an ayetleridir.

Bunu temin için bu ayet-i kerimeler beyaz üzüm şırası üzerine okunmalı daha sonra bu şıraya biraz şeker ilave ederek helva yahutda akide yapılmalı yahutda yenebilecek cinsden bir tatlı yapılmalı ve yukarıdaki hastalıkların müptelası bulunan kimse o kusurlu hali sergilediği sırada bu tatlıdan kendisine yedirilmelidir.

Bu ayet-i kerimeler bal ile yazılır ve bu yazım işi bir çömleğin boyası üzerine yapılır ve içerisine içilecek su doldurup gerektiğinde yukarıdaki bahsi gecen manevi hastalıkların müptelalarına içirilmelidir. Bu şekildede aynı sonuç meydana gelecektir. Yazılacak ayet-i kerimeler:

"Ve lev la iz semı'tümuhü kultüm ma yekunü lena en netekelleme bi haza* sübhaneke haza bühtanün azıym* yeızukümullahü ve teudü li mislihi ebeden in küntüm mü'minin* ve yübeyyinüllahü lekümül ayat* vallahü aliymün hakiym*"

KADINLARA KARŞI AŞIRI ZAAFI OLANLAR İÇİN:

Bir kimse kadınlara karşı aşırı zaafı olup onlarla birlikte günah işlemekten kendisini bir türlü alamıyorsa aşağıdaki tertibe baş vurmak sureti ile bu kötü durumundan kurtulabilir. Bunun içinde aşağıda gelecek olan ayet-i kerimeleri içilmeye uygun olan bir su üzerine okuyup bu su ile hamur yoğurur ve bu hamuru ekmek yapıp aralıksız yedi gün yemeye devam ederse bu kusurlu halinden kurtulur. Su üzerine okunması gereken ayet-i kerimeler şunlardır:

"Ve la tükrihu feteyatikum alel biğai in eradne tehassunen li tebteğu aradal hayatid dünya ve men yükrihhünne fe innellahe min ba'di ikrahihinne ğafurün rahiym* ve le kad enzelna ileyküm ayatin mübeyyinatin ve meselen minellezine halev min kabliküm ve mev'izaten lil müttekıyn*"

( Bir kimse "Allahü nurüs semavati vel ard" ayet-i kerimesini çokca okursa rızkı bol olur her türlü kötülükten emin olur )
Bir ülkenin geleceği mühendislerinin becerisi ile sınırlıdır..!

Taklitlerimden ve WebKutlu.Com taklitlerinden sakının  Smile

Cevapla
#2
MÜ'MİNUN SURE-İ ŞERİFESİNİN FAZİLETİ:

Bir kimse, mü'minun sure-i şerifesini usulüne uygun bir bez üzerine yazıp içkiye müptela bir kimsenin üzerine koyarsa o kimse bir daha katiyen içmeye cesaret edemez.

MÜ'MİNUN SURE-İ ŞERİFESİNİN ESRARI:

VASITALARA BİNERKEN OKUNACAK AYET-İ KERİME

Her türlü tehlikeden selamette olmak ve kurtuluşa ermek, kara hava ve deniz vasıtalarında tehlikelere karşı korunmak, evin, işyerinin, arazinin ve buna benzer yerlerinin tehlikelere karşı korunması için, maddi ve ruhani varlıkların şerlerinden emin olmak, evin işyerinin ve mesleğinin hayır ve bereketler getirmesi için aşagıda verebilecek ayet-i kerimeden faydalanmak mümkündür binilen vasıtanın hareketi ile beraber önce 3 fatiha sure-i şerifesi okunur daha sonra geleceği bildirilen ayet-i kerimeler de 3 defa okunur ve arkasından aşagıda verecegimiz dua okunur duanın bir defa okunması yeterlidir bu tertibin yerine getirilmesi yukarıda sıraladıgımız bütün talep ve dilekler için gecerli ve yeterlidir

Okunacak ayet-i kerimeler:

"Fe izesteveyte ente ve men meake alel fülki fe kulil hamdü lillahillezi neccana minel kavmiz zalimin* ve kul rabbi enzilni münzelen mübareken ve ente hayrul münzilin*"

Bundan sonra okunacak dua:

"Ya men felekal bahra li müse'bni ımrane ve necca yunüse min batnil hüti ve sehharal fülke vel aleme bi adedi katril bahri ve rimalihi ve halika asnafihi ve acabihil kifayeti ya kafi ya kafi ya kafi menistekfahü ya mücibe men de'ahü ya mukbile men racahü* entel kafi la kafi illa ente"

Bu şekilde 3 gün peş peşe devam edilir.

SIKINTILARDAN KURTULMAK İÇİN

İçinden çıkılmaz gibi görülen sıkıntıya düşmüş kimsenin kulağına okunur:

Okunacak ayet-i kerime:

"E fe hasibtüm ennema halaknaküm abesen ve enneküm ileyna la türceun*"

Ayet-i kerimesi okunursa Cenab-ı Hakk o kimsenin sıkıntısını bu ayet-i kerime hürmetine giderir istediği ferahlığı beklediği huzuru bulur.
Bir ülkenin geleceği mühendislerinin becerisi ile sınırlıdır..!

Taklitlerimden ve WebKutlu.Com taklitlerinden sakının  Smile

Cevapla
#3
HACC SURE-İ ŞERİFESİNİN ESRARI:

ZALİM KİMSENİN MALINI VE CANINI ALT ÜST ETMEK

ZALİMİN HÜKMÜNÜN İPTALİ İÇİN

ZALİMLERİN ZULMÜNDEN KURTULMAK İÇİN

Hacc sure-i şerifesinin tamamı yada bazı ayet-i kerimelerinden zalim kimsenin malını ve canını alt üst etmek, zulmedemeyecek duruma düşürmek ve planlarını işe yaramaz hale getirmek için istifade edilebilir biz bunların yazılış ve kullanış şekillerini takdir edersiniz ki burada vermiyoruz
Bir ülkenin geleceği mühendislerinin becerisi ile sınırlıdır..!

Taklitlerimden ve WebKutlu.Com taklitlerinden sakının  Smile

Cevapla
#4
ENBİYA SURE-İ ŞERİFESİNİN FAZİLETİ:

* "Enbiya sure-i şerifesini okuyan kimsenin mahşer halkı içerisindeki hesabı bu sure-i şerife hürmetine kolaylaştırılır." Bu sure-i şerife içerisinde geçen isimlerin sahipleri okuyucusuna selamla mukabele ederler. Yani Cenab-ı hakkın, bu sure-i şerifenin okuyucularını her konuda selamette kılması için dua ve niyazda bulunurlar.

YUNUS ALEYHİSSELAM'IN DUASI:

Bu sure-i şerifede ismi zikredilenlerden biriside: "La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimiyn" diyen yunus aleyhisselamdır. Bu hususta Allahın rasulü ( S.A.V ) Yine şöyle buyuruyor : "Zinnun ( lakabı ile bilinen yunus aleyhisselam )ın balık karnında bulunduğu zaman ki duası : "La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimiyn" dir."

Bir kimse aynı dua ile Allahü tealaya dua ve niyazda bulunursa duası red olunmaz ne maksatla yapılırsa o maksadın meydana gelmesi için bu dua kafidir.

HACET DUASI:

Sahabeden birisi bir gün Allah resulünü ( S.A.V ) rüyasında görüyor ve diyor ki: "Ey Allahın resulü benim yerine getirilmesini arzu ettiğim mühim bir isteğim vardır. Bu arzuma nail olabilmem için nasıl hareket edeyim?"

Bunun üzerine Allahın resulü ( S.A.V ) o kimseye:

"Ey falanca kimse bir kimsenin Allahü tealadan bir isteği olursa önce güzelce bir abdest almalı daha sonra da cenab-ı hakka şükür secdesine varmalıdır secdede iken şahadet parmağı ile işarette bulunarak tam 40 defa: "La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimiyn" demelidir. Böyle yapan kimsenin duasını cenab-ı hakk mutlaka kabul buyurur."

Yine Allahın rasulü ( S.A.V. ) buyuruyor :

"Kardeşim yunusun, balığın karnında iken yaptığı duayı kim yaparsa, o kişinin duası asla red olunmaz"
Bir ülkenin geleceği mühendislerinin becerisi ile sınırlıdır..!

Taklitlerimden ve WebKutlu.Com taklitlerinden sakının  Smile

Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi