Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japon Balıklarında Cinsiyet Ayrımı ( Resimli )
#1
japon balıkları cinsiyet, japon balıkları cinsiyet ayrımı resimli, japon balığı cinsiyet ayrımı, balıklarda cinsiyet ayrımı, japon balıklarında erkek dişi ayrımı, japon balıkları cinsiyet ayrımı, japon balıklarında cinsiyet ayrımı, japon balığı cinsiyet ayırımı resimli, japon balığı kesin cinsiyet ayrımı, japon balıkları erkek dişi ayrımı, japon balığı erkek dişi ayrımı, japon baliklari cinsiyeti, japon balıklarının üremesi resimli anlatım, japon balıklarının cinsiyeti, japon balığı cinsiyet ayrımı resimli, japon balıklarının cinsiyeti resimli, japon balığı cinsiyet, japon balıkları üremesi, japon balıklarında dişi erkek ayrımı, balık cinsiyet ayrımı, japon balıklarında cinsiyet ayırımı, japon balığı cinsiyetleri, akvaryum balık cinsiyetleri resimli, akvaryum balığı dişi erkek ayırımı, japon balıklarında cinsiyet,

Japon Balıklarında cinsiyet ayrımı diğer balık türlerine göre biraz daha zordur. Özellikle soylu japon balıklarında ayrım iyice güçleşmektedir.Bununla birlikte birkaç gözlem yaparak cinsiyet ayrımı gerçekleştirilebilir.

Erkek japon balıklarında üreme çağında solungaç kenarlarında sivrimsi oluşumlar meydana gelmektedir. Aşağıda erişkin erkek japon balığının sivrimsi çıkıntıları açıkça görülmektedir.Bu çıkıntılar daha çok üreme dönemlerinde ortaya çıkmaktadır.

goldfish2em4.jpg

goldfish3ji3.jpg

Bir başka yöntem ise karına bastırma yöntemidir. Bu yöntem acemi akvaristler tarafından uygulanmamalıdır.Yönteme göre cinsiyeti öğrenilmek istenen japon balığı ıslak bir havlu üzerine alınır ve anüse yakın karın boşluğu baş parmak yardımıyla hafifçe bastırılır.Eğer parmak yumuşak şekilde içeri batıyorsa balık dişidir eğer sertse erkektir. Balıktaki bu boşluk yumurta boşluğudur.Erkek balıkta ise aynı yerde sert kıkırdak dokusu bulunmaktadır.

goldfish7mz0.jpg


Japon balıklarında cinsiyet ayrımını fark edebilmek için gerekli olan bir başka yöntem ise anüse bakma yöntemidir. Ancak baştada belirttiğim üzere bu yöntem Oranda,İncigövde vb soylu japon balıklarında yanlış sonuçlara yol açabilir.Bu yöntem daha çok Comet,shubunkin ve klasik japonlarda doğru sonuca ulaşmamızı sağlamaktadır. Anüse bakma yönteminde erkek balığın anüsü ufak ve karna yapışık dişininki ise geniş ve karından ayrıdır.

goldfish8vs0.jpg
Bir ülkenin geleceği mühendislerinin becerisi ile sınırlıdır..!

Taklitlerimden ve WebKutlu.Com taklitlerinden sakının  Smile

Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Japon BalıkLarında CinsiYet Ayrımı - Erkek ve Dişi Japon Balığı Ayrımı By.Kutlu 0 15,823 08-06-2010, Saat: 15:38
Son Yorum: By.Kutlu
  510 Lt Akvaryum Yapımı Resimli - Büyük Akvaryum Yapımı Resimli Anlatım By.Kutlu 0 8,505 08-06-2010, Saat: 15:36
Son Yorum: By.Kutlu
  Japon Balığında Üreme ve Japon Balıklarının Yavruları By.Kutlu 0 3,558 08-06-2010, Saat: 15:34
Son Yorum: By.Kutlu

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi