Cevapsız sorular - Komik Yazılar
#1

Bu sorulara neden olan olayları hergün mutlaka yaşıyorsunuzdur.Çünkü o kadar tanıdık ki bu olaylar.Ama kimse niçin böyle davrandığını düşünmez,düşünen de cevabını bulamıyordur herhalde.İşte o sorular...

# Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?

# Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalışırız? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?

# Neden insanlar birbirlerine sarılınca saga-sola sallanırlar?

# Neden ögrenciler ilköğretimin beşinci sınıfına kadar öğretmene "öğretmenim" diye seslenirken altıncı sınıfta bir anda "hocam" diye seslenmeye başlarlar?

# Neden sınavlarda "4 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlar da "4 doğru bil, bir doğru da bizden" şeklinde bir kampanya başlatılıp, zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

# Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıkınca kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan mıdır, yoksa ondan tırstığımız için midir?

# Neden dükkanını kapatıp giden esnaf, kapıya "10 dakika sonra dönücem" yazar ve ne zaman gittiğini nasıl anlarız?

# Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanların izlediğini sanırlar?
Örn: "Şu anda 70 milyon bizi izliyor..."

# Neden bazı kızlarımız şirin bir hayvancağız gördüklerinde "inanmıyoruuuum!" derler, inanılmayacak olan nedir?

# Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

# Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde "en kısa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mı binilir? Bir terslik yok mudur?

# Bir programı kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp bir bilgisayar programı satın aldıktan sonra "kabul etmiyorum" seçeneğini işaretleyen bir takım saf kişiler mevcut mudur?

# Bulmacalarda boru sesinin karşılığı neden hep "ti"dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç "ti" diye ses çıkaran boru görmüşler midir?

# Neden futbol takımı olan Ajax "Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

# Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazılır? Hipokrat yemininde "arabamı temiz kullanacağım" şeklinde bir madde de mi vardır?
[COLOR="Red"][SIZE="2"]Piyasada degiLim, PrensipLerim yoktur Ama Seviyesiz degiLim. Kurallarý Sevmem ama yersiz yere çignedigim qörüLmemistir. Kinci degiLim Ama unutmam. Sefkat gösteririm ama sýmartmam. DaLga geçerim ama kýrmam. Ciddiye aLýrým ama kapýLmam. Huzur veririm Ama Söz vermem. Sahip olurum Ama AiT Olmam CaKaLLaR ALeMiNDe KuRT iSem ZaLiM OLMaMDaNDiR DoSTa DoST DeDiYSeM BuDa iNSaNLiGiMDaNDiR HaNCeR BoGaZima NaMLu KaFaMa DaYaNDiGi HaLDe BeN DoSTLaRiMi SaTMaDiYSaM BuDa DeLiKaNLiLiGiMDaNDiR.
[/SIZE][/COLOR]
Ara
Cevapla
Konu ile Alakalı Benzer Konular
Bu Resmi Çeken Yaşıyo Mudur ? - Komik Yazılar
T.C. Guiness Rekorlar - Komik Yazılar
Yaşama Yasası - Komik Yazılar
Makarna Tarifi - Komik Yazılar
Kız Tavlamak x) - Komik Yazılar
2 kızın forum chatinde muhabbeti - Komik Yazılar
Bilgisayar Aldım - Komik Yazılar
Travianlının Mesajı - Komik Yazılar
Ben Seni Hiiiç Sevmedim ! - Komik Yazılar
Öldüren Sorular... - Komik Yazılar
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi