Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Breaking Dawn - Şafak Vakti - FuLL Geniş Özet Oku
#1
Breaking Dawn - Şafak Vakti Kitabı Türkçe Özeti  ( Full ) nedir, Breaking Dawn - Şafak Vakti Kitabı Türkçe Özeti ( Full )  resimleri, Breaking Dawn - Şafak Vakti Kitabı Türkçe Özeti ( Full )


Untitled-21-3.png

Breaking Dawn-Şafak Vakti Türkçe Çeviri Bölüm 1(Nişan)Kimse sana gözünü  dikip bakmıyor diye söyledim kendime. Kimse sana bakmıyor, kimse sana  bakmıyor.
Ama kendimi ikna edebilcek kadar iyi yalan söyleyemediğimden, kontrol  etme gerekliliği duydum.
Kasabadaki üç trafik lambasından birinin yeşile dönmesini oturup  beklerken, sağ tarafıma baktığımda küçük minibüsünün içinde Mrs. Weber  bütün vücuduyla bana doğru döndüğünü gördüm. Gözleri benimkilere  odaklandı ve ben de geri çekildim, neden bakışlarını çekmediğini veya  utanmış görünmediğini merak ettim. İnsanlara dik dik bakmak hala kabalık  olarak nitelendiriliyordu, değil mi? Bu artık benim için geçerli değil  miydi?
Sonra arabamın camların çok koyu bir renk olduğunu, arabanın içerisinde  benim olduğuma dair hiçbir fikri bile olmadığını ve aslında bana  bakmadığını, arabaya dikkatlice baktığını düşünerek rahatlamaya  çalıştım.
Arabam. İçimi çektim.
Sola kısa bir bakış attım ve şaşkınlıktan inledim. Kaldırımda donmuş  iki yaya, arabama dik dik bakarken karşıya geçme şanslarını  kaçırıyorlardı. Arkalarında, Mr. Marchall küçük hediyelik eşya  dükkânının dökme camından aptalca bir şekilde bakıyordu. En azından  burnunu cama bastırmamıştı. Henüz.
Işık yeşile döndü, uzaklaşmak için acele etmemle beraber, düşünmeden  gaz pedalına çok hızlı bir şekilde bastım, normalde benim eski Chevy  kamyonetim olsaydı hareket ettirmek için yumruklamalıydım.
Motor avcı bir panter gibi hırlarken, araba çok hızla sarsıldı, bedenim  siyah deri koltuğa hızla çarptı ve karnım omurgalarıma rağmen düzleşti.
"Hay Allah!" Nefesimi tutup, el yordamıyla freni aradım. Başımı tutarak,  sadece pedala bastım. Araba sarsıldı ama yine de durdu.
Etraftaki tepkiye bakmaya katlanamadım. Eğer bu arabayı daha önce kimin  sürdüğüne dair bir şüphe vardıysa da artık yoktu. Gaz pedalına,  ayakkabımın ucuyla ve hatta nazikçe sayılabilecek bir şekilde yarım  milimetre kadar bastım ve araba tekrar ilerledi.
Kendimi amacım olan benzin istasyonuna ulaşmaya ayarladım. Eğer  arabamdan buharlar çıkıyor olmasaydı, kasabaya gelmezdim. Bu günlerde  toplum içinde zaman geçirmekten kaçındığımdan ötürü birçok şeyi almaktan  kendimi mahrum bırakıyordum, gazoz ve ayakkabı bağı gibi.
Yarıştaymışım gibi hareket ediyordum, kaportayı açtım, suyu ve yağı  değiştirilecekti daha sonra benzin kapağını açtım kredi kartımla ödemeyi  yaptım, saniyeler olmadan hortum benzin deposundaydı. Tabi ki, ölçme  aletindeki rakamları düzene sokmak için yapabileceğim bir şey yoktu.  Ağır bir şekilde yazılabildi, sanki bunu sadece beni sinirlendirmek için  yapıyordu.
Dışarısı pek parlak değildi Forks, Washington'da tipik çiseleyen  yağmurlu bir gün, ama yine de sahne ışıkları sanki üzerime doğrultulmuş  gibiydi, sol elimdeki narin yüzük dikkat çekiyordu. Böyle zamanlarda  bakışları arkamda hissediyordum, yüzük sanki neon ışıkları gibi  titreşiyordu; bana bak, bana bak.
Kendi halimi fazlaca düşünmek aptalcaydı ve bunu biliyordum. Üstelik  annem ve babam, insanların nişanım hakkında ne söylediklerini gerçekten  umursuyorlar mıydı? Yeni arabam hakkında? Ivy League Koleji'ne gizemlice  kabul edilişim hakkında? Şu an arka cebimde duran, çok taze  hissettiren, parlak siyah kredi kartı hakkında?
"Evet, ne düşündükleri kimin umrunda?" nefesimin altından söylendim.
"Şey, bayan?" bir adam seslendi.
Döndüm, keşke dönmeseydim.
İki adam tepesine yepyeni bir kayak takımı bağlı olan bir arazi  aracının yanında dikiliyordu. İkisi de aslında bana bakmıyorlardı;  sadece gözlerini dikmiş arabama bakıyorlardı.
Kişisel olarak, üstüme alınmadım. Ama sonra, Toyota, Ford ve Chevy'nin  sembollerini ayırt edebildiğim için kendimle gurur duydum. Bu araba tek renk idi,  parlak siyah, ipek gibi parlak ve çok güzledi ama yine de benim için  sadece bir arabaydı.
"Rahatsız ettiğim için özür dilerim, ama kullandığınız arabanın  markasını söyleyebilir misiniz?" diye uzun boylu olan sordu.
"Şey, bir Mercedes, değil mi?"
"Evet," dedi adam kibarca, kısa arkadaşı cevabıma gözlerini devirirken.  "Biliyorum. Ama bu, merak ediyordum da…kullandığınız bir Mercedes  Guardian mı? Adam bu adı büyük bir saygı duyarak söyledi. Bu çocuğun  benim…benim nişanlım (düğünün birkaç gün sonra olduğu gerçeğinden  kurtuluş yolu yoktu) Edward Cullen ile iyi geçineceğine dair bir hisse  kapıldım. "Avrupa'da henüz mevcut olmaması gerekiyordu," adam devam  etti, "bırakalım burada."
Gözleri arabamın dış hatlarını incelerken bir an arabamın bana herhangi  diğer Mercedes Sedan'lardan pek farklı görünmediğini fark ettim, ama  nasıl bilebilirdim ki? Kısa bir süre için nişanlı, düğün, koca, vb. gibi  kelimelerle kendi konularımı düşündüm.
Sadece aklımda hepsini bir araya koyamamıştım.
Diğer taraftan, beyaz gelinlik ve buketlerin ne kadar aptalca olacağı  düşüncesi korkuyla yerimde sinmeme neden oluyordu. Ama bundan daha  fazlası ile yüzleşmem gerekiyordu, ağırbaşlı bir şekilde orta yolu  bulmak, saygıdeğer olmak, koca gibi sıkıcı kavramla beraber Edward'la  birlikte olmak. Bu  başmeleğin, muhasebeci gibi rol yapmasıydı; ben onu herhangi sıradan bir  rolde bile gözümde canlandıramıyordum ki.
Her zamanki gibi, Edward hakkında düşünmeye başladığımda, istemeden de  olsa hayallerim başımı döndürdü. Yabancı dikkatimi çekmek için boğazını  temizlemek zorunda kaldı; hala arabanın yapımı ve modeli hakkında cevap  bekliyordu.
"Bilmiyorum," diye dürüstçe söyledim.
"Onunla birlikte fotoğraf çektirmemizin herhangi bir sakıncası varmı?"
Bunu anlamam bir saniyemi aldı. "Gerçekten mi? Arabayla fotoğraf mı  çekilmek istiyorsun?"
"Tabi ki çünkü eğer kanıt götürmezsem kimse bana inanmayacak."
"Şey. Tamam. Olur."
Hızla benzin hortumu bir kenara koydum ve fotoğraf çektirmek için deli  gibi istekli adam arka cebinden kocaman, profesyonel bir kamera  çıkarırken bende saklanmak için ön koltuğa sessizce sindim. O ve  arkadaşı değişerek kaputun yanında poz verdiler ve sonra arabanın  arkasında fotoğraf çekmeye gittiler.
"Kamyonetimi özledim," diye kendi kendime sızlandım.
Edward'la bu dengesiz uzlaşmaya karar vermemizden sadece birkaç hafta  sonra, benim kamyonetim çok, çok kullanışlı olan son kez hırıldadı ve  tekledi, artık çalışmayacak hale gelmişti. Kamyonetimin ömrünü  doldurması, Edward'ın yerine başka bir araba alabilmesi için izinli  olmasını sağlayan bir detaydı. Edward bunun sadece beklenen bir şey  olduğuna dair yemin etti; kamyonetim uzun yaşamıştı, bütün bir hayat ve  sonunda doğal sebeplerden dolayı zamanı dolmuştu. Ona göre böyleydi. Ve  tabi ki, onun öyküsünü doğrulayacak ya da kendi başıma kamyonetimi  ölümden kurtarmayı deneyecek yolum yoktu. Favori araba tamircim…
Bu soğuk düşünceyi durdurdum, sonunun gelmesine izin vermeyi reddettim.  Bunun yerine, arabanın duvarlarıyla sessizleştirilmiş, dışarıdaki  adamların seslerini dinledim.
"…online videosunu izlemiştim, alev makinesi ile arabanın üzerine  gittiler. Boyası bile buruşmadı."
"Tabi ki buruşmaz. Bu bebeğin üzerine tank bile devirebilirsin. Bunun  için burada pek piyasası yok. Çoğunlukla Ortadoğulu diplomatlar, silah  tüccarları ve uyuşturucu baronları için tasarlandı."
"Kızın da böyle biri olduğunu mu düşünüyorsun?" yumuşak bir sesle kısa  olan sordu. Yanaklarım alev alev yanarken başımı eğdim.
"Şey," dedi uzun olan. "Belki. Buralarda füze geçirmez cam ve dört bin  sterlinlik gövde zırhına neden ihtiyaç olacağını hayal edemiyorum. Daha  tehlikeli bir yere yönlenmiş olmak zorunda."
Gövde zırhı. Dört bin sterlinlik gövde zırhı. Ve füze geçirmez cam?  Harika. Modası geçmiş, iyi kurşungeçirmez cama ne oldu?
Güzel, en azından bu biraz mantıklıydı eğer sapkın bir espri  anlayışınız varsa.
Edward ın anlaşmamızın avantajlarından yararlanmasından hoşlanmamıştım  ağırlık onun elineydi ve bu ona benim kabül edebileceğimden bile daha  fazla şey verebilmesini sağlamıştı. Kamyonetimi, yerine başka bir şey  koymak gerektiğinde değiştirmesinde anlaşmıştım, tabi ki bu anın bu  kadar çabuk gelmesini ummuyordum. Kamyonetin kaldırım kenarında cansız  resim gibi klasik Chevy hürmetinden başka bir şey olmadığını itiraf  etmek zorunda kaldığımda, yerine başkasını koyma fikrinin beni büyük  ihtimalle utandıracağını biliyordum. Beni dik bakışların ve fısıltıların  odak noktası yaptı. Bu kısım hakkında haklı oldum. Ama en karanlık  hayallerimde bile bana iki araba alacağını önceden göremedim.
Çıldırdığımda "önceki" araba ve "sonraki" araba diye açıkladı.
Bu sadece "önceki" arabaydı. Bunun ödünç alınmış bir araba olduğunu  söyledi ve düğünden sonra geri vereceğine söz verdi. Bütün bunlar  kesinlikle benim için bir anlam ifade etmemişti. Şimdiye kadar.
Ha ha. Çünkü ben çok kırılabilir narin bir insandım, çok kazaya  eğilimli, kendi tehlikeli kötü şansımın büyük bir kurbanıydım, görünen o  ki güvende olabilmek için tank geçirmez bir arabaya ihtiyacım vardı.  Çok gülünç. O ve erkek kardeşlerinin arkamdan bu şakaya epey eğlendiğine  emindim.
Veya belki, sadece belki, küçük bir ses kafamın içinde fısıldadı, bu  şaka değil aptal. Belki gerçekten senin hakkında endişeleniyor. Seni  korumak için biraz ileri gitmesi, bu ilk defa olmayacaktı.
İçimi çektim.
"Sonraki" arabayı henüz görmedim. Cullen'lerin garajının en derin  köşesinde bir çarşafın altına gizlenmişti. Ailenin çoğu üyesinin şimdiye  kadar en azından bir göz attılarını biliyordum, ama ben gerçekten  bilmek istemiyordum.
O arabada büyük ihtimalle gövde zırhı yoktu çünkü balayından sonra ona  ihtiyacım olmayacaktı. Gerçek yok edilemezlik, dört gözle beklediğim  birçok avantajdan sadece biriydi. Bir Cullen olmanın en iyi kısımları  pahalı arabalar ve etkileyici kredi kartları değildi.
"Hey," uzun adam seslendi, içeriyi dikkatlice görebilmek için ellerini  gölgeleyerek cama bastırdı. "Şu an işimiz bitti. Çok teşekkürler!"
"Bir şey değil," diye cevap verdim, motoru çalıştırdığım an gerildim ve  sonra iç rahatlığıyla pedala bastım, çok nazikçe.
Kaç defa eve giden bu tanıdık yolda araba sürmüş olduğum fark  etmiyordu, yağmurla rengi solmuş el ilanlarını hala geçmişte  bırakamıyordum. Her biri, telefon direklerine zımbalanmış ve sokak  işaret levhalarına bantlanmıştı, bütün bunlar bana hep yeni bir tokat  gibiydi. Çok hak edilmiş bir tokat. Beynim daha önce hemen engellediği  düşünceleri, tekrar engellemede başarısız oldu. Bu yolda bundan  kaçınamıyordum. Favori araba tamircimin fotoğrafları belirli aralıklarla  yanımdan şimşek gibi geçerken olmuyordu.
En yakın arkadaşım. Benim Jacob'um.
Bu çocuğu gördünüz mü? posterleri asmak Jacob'un babasının fikri  değildi. Bu fikir benim babam Charlie'nindi, bütün el ilanlarını  yazdırıp, kasabanın her tarafına yaymıştı. Ve sadece Forks'a değil, Port  Angeles, Sequin, Hoquiam, Aberdeen ve Olimpic Peninsula'daki diğer  bütün kasabalara bu el ilanlarını göndermişti. Aynı zamanda Washington  eyaletindeki tüm polis istasyonlarının duvarlarında aynı el ilanının  asıldığına emin olmuştu. Kendi istasyonundaki mantar tahtanın tamamı  Jacob'u bulmaya adanmıştı. Ama mantar tahta genelde çok boş oluyordu bu  yüzden hayal kırıklığına ve hüsrana uğramıştı.
Babam hiçbir ilandan cevap gelmediğini görünce daha da hayal  kırıklığına uğradı. Jacob'un babası ki Charlie'nin en yakın arkadaşı,  Billy ile birlikte en çok hayal kırıklığına uğrayan oydu. On altı  yaşındaki kaçak oğlunun aranmasına Billy daha fazla karışmıyordu. Billy  el ilanlarını La Push'a, Jacob'un evinin olduğu deniz kıyısında ayrılmış  bölgeye asmayı reddediyordu. Görünen o ki, güya yapabileceği bir şey  yok diye, Jacob'un kaybolması olayının peşini bırakmıştı Şöyle diyordu,  "Jacob artık büyüdü. İstediği zaman eve döner."
Ve babam Billy'nin tarafında olduğum için de hayal kırıklığına  uğramıştı.
Ben de posterleri asmazdım çünkü. Çünkü Billy ve ben, ikimizde Jacob'un  nerede olduğunu tahmini olarak biliyorduk, ve biz bunun yanında onu şu  anda kimsenin göremeyeceğini de dokunaklı bir biçimde biliyorduk.
El ilanları boğazıma her zamanki gibi büyük bir yumru gibi oturdu, her  zamanki yakıcı gözyaşları belirdi gözlerimde ve Edward'ın bu cumartesi  avlanmaya gittiği için memnun olduğumu fark ettim. Eğer Edward tepkimi  görseydi, bu onu da sadece berbat hissettirirdi.
Tabi ki, cumartesi olduğu için bazı engeller vardı. Yavaş ve dikkatlice  kendi sokağıma döndüğümde, babamın polis kamyonetini evin önünde  görebilirdim. Bu gün de yine balığa gitmemişti. Hala düğün hakkında  surat yapıyordu.
Bu yüzden içerideyken telefonu kullanamayacaktım. Ama aramak  zorundaydım…
Chevy heykelinin arkasına, kaldırımın kenarına park ettim ve Edward'ın  bana acil durumlar için verdiği cep telefonunu eldiven bölmesinden çekip  dışarı çıkardım. Numarayı çevirdim, telefon çalarken parmağımı "kapama"  düğmesinde tutuyordum. Gerekirse diye.
"Merhaba?" diye Seth Clearwater cevapladı ve ben rahatlayarak içimi  çektim. Onun büyük kardeşi, Leah ile konuşmak için çok ödlektim. Leah'e  gelince "başımın etini yemek" cümlesi bütünüyle konuşmayı tasvir  ediyordu.
"Hey, Seth, ben Bella."
"Oh, Selam, Bella! Nasılsın?"
Tıkandım. Güven vermekten aciz bir şekilde "İyiyim." diyebildim
"Son gelişmeler için mi aradın?" "Medyum olmalısın."
"Pek sayılmaz. Ben Alice değilim biliyorsunki" dedim
"Biliyorum sen sadece tahmin edilebilirsin," diye şaka yaptı. La Push'ta  Quileute sürüsünden biri gittiğinden biri, sadece Seth, Cullenların  adından bahsederken rahattı, her şeyi bilen yakında görümcem olacak kişi  hakkında espri yapması şöyle dursun.
"Öyleyim biliyorum." Bir dakika için teredüt ettim. "O nasıl?"
Seth içini çekti. "Herzamanki gibi. Konuşmayacak, yine de bizi  duyduğunu biliyoruz. İnsan gibi düşünmemeye çalışıyor, bilirsin işte.  Sadece içgüdüleriyle hareket ediyor."
"Şu an nerede olduğunu biliyor musunuz?"
"Kuzey Kanada' da biryerde. Hangi eyalette olduğunu söyleyemem sana  ama. Eyalet isimlerimin yazdığı tabelalara pek dikkat etmiyor."
"Hiç işaret…"
"Eve gelmiyor, Bella. Üzgünüm."
Yutkundum. "Önemli değil, Seth. Biliyorum daha önce sormuştum. Elimde  olmadan gelmesini istiyorum işte."
"Evet. Hepimiz aynı şekilde hissediyoruz."
"Seth, bana katlandığın için teşekkürler. Diğerlerinin sana bu  konuşmadan ötürü kızacağını biliyorum."
"Senin çok büyük hayranların değiller," neşelice söylediğime katıldı.  "Yanlış bir haraket bence. Jacob kendi seçimlerini yaptı, sende kendi  seçimlerini. Jake bu konu hakkındaki tutumlarından hoşlanmıyor. Tabi ki,  senin onu kontrol etmenden de çok heyecanlanmıyor."
Soluğum kesildi. "Seninle konuşmadığını sanıyordum?"
"Bizden her şeyi saklayamaz, zor olmasına rağmen deniyor."
Demek ki Jacob endişelendiğimi biliyordu. Bu konu hakkında nasıl  hissettiğime emin değildim. İyi, en azından gün batımına kaçıp onu  tamamen unutmadığımı biliyordu. Benim böyle bir şey yapabileceğimi  düşünmüş olabilirdi.
" Sanırım seni… düğünde göreceğim," dedim, o kelimeyi dişlerimin  arasından çıkmaya zorlayarak.
"Evet, ben ve annem orada olacağız. Bizi çağırman çok hoş."
Sesindeki heyecana gülümsedim. Gerçi Clearwater'ları çağırma fikri  Edward'ındı, bunu düşündüğü için memnundum. Seth'in orada olması güzel  olacak,kayıp sağdıcımla, nasıl olursa olsun ince bir bağlantı. "Sensiz  aynı olmazdı."
"Edward'a selam söyle, tamam mı?"
"Tabi ki."
Kafamı salladım. Edward ve Seth arasında türeyen arkadaşlıkla ilgili  bir şeyler hala aklımı karıştırıyordu. Buna rağmen, bu arkadaşlığın  saçmalığı bazı şeylerin bu şekilde olmaması gerektiğinin kanıtıydı.  Vampirler ve kurt adamlar eğer sadece herhangi bir niyetleri olduğunda  iyi geçinebilirlerdi.
Herkes zaten bu fikri sevmemişti.
"Ah," dedi Seth, sesi bir oktav daha sert çıkmıştı. "Şey, Leah eve  geldi."
"A tamam! Görüşürüz!" dedim
Telefon kapandı. Telefonu koltuğun üzerine bıraktım ve kendimi zihinsel  olarak Charlie'nin içeride beni beklediği eve girmeye hazırladım.
Şu an zavallı babamın ilgilenmesi gereken çok şey vardı.  Taşıyabileceğinden fazla yük, sırtına binmiş önemsiz yüklerden biri de  kaçak Jacob'tu. Bir o kadar da benim hakkımda endişeleniyordu, yasalarca  yetişkin hale gelmiş kızı sadece birkaç gün içinde evli olacaktı.
Hafif yağmurun içinden yavaşça yürüdüm, ona anlattığımız akşamı  hatırlayarak…
Charlie'nin kamyonetinin sesi onun döndüğünü anons ederken, yüzük  birden parmağımda daha da ağırlaştı. Sol elimi sadece cebime sokuşturmak  istedim, yada üzerine oturmak, ama Edward soğukkanlıydı, elimi sağlamca  ve sımsıkı önde ve ortada tuttu.
"Huzursuzlanmayı kes, Bella. Burada bir cinayeti itiraf etmediğini  hatırlamaya çalış lütfen."
"Senin için söylemesi kolay."
Babamın botlarının kaldırımda gürültüyle yürümesinin uğursuz sesini  dinledim. Anahtar zaten açık olan kapının deliğinde tıkırdadı. Bu ses  bana korku filmlerinde kızın sürgüyü çekmeyip, kapıyı kilitlemeyi  unuttuğunu hatırladığı bölümü hatırlattı.
"Sakin ol, Bella," diye fısıldadı Edward, kalbimi hızlanmasını  dinlerken.
Kapı duvara doğru hızlaca çarptı, ve ben elektrikle çarpılmış gibi  yerimden sıçradım.
"Hey, Charlie," diye seslendi Edward, tamamen rahatça.
"Hayır!" itiraz ettim nefesimi verirken.
"Ne?" diye fısıldadı Edward bana.
"Silahını asana kadar bekle!" dedim.
Edward gülümsedi ve serbest elini bronz rengi saçları üzerinde  gezdirdi.
Charrlie üniformasının içinde ve hala silahlı bir şekilde köşeyi  döndüğünde, bizi koltukta birlikte otururken yakalayınca yüzünü  buruşturmamak için uğraştı. Son günlerde Edward'dan daha çok hoşlanmak  için çok fazla çaba harcıyordu.Tabii ki bu açığa vurmanın o çabayı hemen  sonlandıracağı kesindi.
"Hey, çocuklar.Nasıl gidiyor?"
"Seninle konuşmak istiyoruz," dedi Edward, çok sakince."İyi  haberlerimiz var."
Charlie'nin zoraki arkadaşça yüz ifadesi bir saniyede kuşkuya dönüştü.
"İyi haberler?" diye homurdandı Charlie, dosdoğru bana bakarak.
"Otur, baba."
Tek kaşını kaldırdı, beş saniye boyunca bana gözünü dikip baktı, sonra  sinirli bir şekilde koltuğa gitti ve ucuna oturdu, sırtı tüfek gibi  düzdü.
"Sinirlenme baba." Dedim uzunca bir sessizlikten sonra."Her şey iyi."
Edward yüzünü ekşitti ve biliyordum ki bu iyi kelimesine itiraz  şekliydi. Muhtemelen o harika, mükemmel ya da harikulade'ye daha çok  benzeyen bir şeyler kullanmış olurdu.
"Kesinlikle öyle, Bella, kesinlikle öyle. Eğer her şey o kadar iyiyse, o  zaman neden böyle terliyorsun?"
"Terlemiyorum," diye yalan söyledim.
Onun kızgın yüzüne bakmaktaksansa uzağa doğru bakmayı tercih ettim,  Edward'a doğru yanaştım ve içgüdüsel olarak izleri yok etmek için sağ  elimin tersiyle alnımı sildim.
"Sen hamilesin!" diye patladı Charlie."Sen hamilesin, değil mi?"
Soru açıkça bana yöneltildiği halde, o şu an Edward'a yiyecekmiş gibi  bakıyordu ve ben elinin silahına doğru gittiğine yemin edebilirdim.
"Hayır! Elbette değilim!" Edward'ı kaburgalarından dürtmek istedim ama  biliyordum ki bu hareket sadece bana bir morartıya malolurdu. Edward'a  insanların hemen bu kanıya varacaklarını söylemiştim! Aklı başında  insanların onsekizinde evlenmek için başka ne nedeni olabilirdi ki? Onun  cevabı benim gözlerimi devirmeme yol açtı. Aşk. Doğru.
Charlie'nin öfkeli bakışlarında açık bir gölge aydınlandı. Bu; ben  doğruyu anlattığım zamanlarda yüzümde oldukça açık olarak belli olan  ifadeydi, ve anladım ki o bana inandı.
"Oh, üzgünüm." dedi
"Özrün kabul edildi." Dedim
Uzun bir sessizlik oldu. Bir süre sonra farkettim ki herkes benim bir  şey söylemem için bekliyordu.
Edward'a doğru baktım, paniğe kapılmıştım. Kelimelerin ağzımdan  dökülebilmesinin hiçbir yolu yoktu.
Bana gülümsedi, omuzlarını dikleştirdi ve babama döndü.
"Charlie, bu konuda düzenin dışına çıktığımın farkındayım. Geleneksel  olarak öncelikle sana sormalıydım. Saygısızlık etmek istemem, ama Bella  zaten evet dediği için ve ben de onun seçimini küçümsemek  istemediğimden, onu senden istemek yerine, onayını istiyorum. Biz  evleniyoruz, Charlie. Onu dünyadaki her şeyden, kendi hayatımdan bile,  daha çok seviyorum ve mucizevî bir şekilde o da beni aynı şekilde  seviyor. Bize onayını verir misin?"
Kendinden çok emin, çok sakin gözüktü. Sadece bir anlığına, sesindeki  salt güveni dinleyerek, nadir anlayışlı olmam gereken zamanlardan birini  yaşadım, şu anda dünyaya nasıl baktığını kısa süreliğine görebildim.  Birkaç kalp atım sesinden sonra, haberin mükemmelce anladığına emin  oldum.
Ve sonra Charlie'nin yüzündeki ifadeyi yakaladım, gözleri yüzüğe  kilitlenmişti.
Yüzü renkten renge girerken nefesimi tuttum, ten renginden kırmızıya,  kırmızıdan mora, mordan maviye. Yerimden kalkmaya niyetlendim ne yapmayı  palnladığımdan emin değilim; belki tıkanmadığından emin olmak için ilk  yardım yapmayı deneyebilirdim ama Edward elimi sıktı ve sadece benim  duyabileceğimm şekilde mırıldandı: "Ona bir dakika ver."
Bu sefer sessizlik daha uzun sürdü. Sora Charlie'nin rengi gittikçe,  tondan tona normale döndü. Dudakları büzüldü ve kaşlarını çattı. Onun  "derin düşünce" ifadesini tanıdım. Bizim ikimizi uzunca bir süre tahlil  etti sonunda yanımda oturan Edward'ın rahatladığını hissettim.
"Galiba bu kadar şaşırmamalıydım" diye homurdandı Charlie "Buna benzer  bir şeyle çok yakında ilgilenmek zorunda kalacağımı biliyordum."
Nefesimi verdim.
"Sen bunun hakkında emin misin?" diye sordu Charlie bana bakarak.
"Edward hakkında yüzde yüz eminim." Hiçbir vurguyu kaçırmadan ona  söyledim.
"Evlenmek olsa bile mi? Aceleniz ne?" Beni tekrar kuşkuyla gözledi.
Bu acelenin sebebi, Edward doksan yılı aşkın süredir onyedi yaş  mükemmeliğinde donmuş halde kalırken, benim her geçen berbat günle  ondokuza yaklaşıyor olmamdı. Benim kitabıma göre bu konu evliliği  gerektirmiyordu, ama evlilik Edward'la yaptığımız hassas ve karmakarışık  uzlaşmadan dolayı gerekliydi ve sonunda bu noktaya ulaştık, ölümlüden  ölümsüze dönüşümüme ramak kalmıştı.
Bunlar Charlie'ye açıklayabileceğim şeyler değildi.
"Biz sonbaharda birlikte Dartmouth'a gidiyoruz Charlie," Edward ona  hatırlattı."Bunu şey ben aslında doğru yoldan yapmak istedim. Bu benim  yetiştirilme tarzım." Omuz silkti.
Abartmıyordu; I. Dünya Savaşı boyunca eski moda ahlaki değerlerle  büyümüşlerdi.
Charlie'nin ağzı büküldü. Tartışacak bir açık arıyordu. Ama ne  söyleyebilirdi? Önce beraber yaşamanızı tercih ederdim mi diyecekti. O  bir babaydı; elleri bağlanmıştı.
"Bunun olacağını biliyordum," kendi kendine söylendi, memnuniyetsizce.  Sonra, birden yüzü ifadesiz ve boş bir hal aldı.
Birden sesli olarak güldü. Bu beni yerimden fırlatmıştı. "Ha,Ha,Haaaaa"  gülmeye devam ediyordu.
"Baba?" dedim endişeyle. Edward'a baktım ama o da Charlie'ye baktığı  için yüzünü okuyamadım.
Charlie gülüşünü tekrarlayınca inanamayarak baktım, tüm vücudu birlikte  sallandı.
Bir çeviri yapması için Edward'a baktıım, ama Edward gülümsemesini  tutmaya çalışır gibi dudaklarını sıkıca birbirine bastırdı.
"Peki, güzel," tıkanırcasına konuştu. "Evlenin." Bir diğer kahkaha  dalgası onu salladı. "Ama…"
"Ama ne?" Israr ettim.
"Ama annene sen söylemek zorundasın! Reneé'ye bir kelime söylemiyorum. O  senin görevin." Gürültülü kahkahalara boğuldu.
Elim kapı tokmağında bekledim, gülümsüyordum. Kesinlikle, o zaman,  Charlie'nin kelimeleri beni dehşete düşürmüştü. Nihai tehtid: Reneé'ye  anlatmak. Onun kara listesinde erken evlilik canlı yavru köpekleri  kaynatmaktan daha yukardaydı.
Kim onun tepkisini önceden tahmin edebilirdi ki? Ben değil. Kesinlikle  Charlie değil. Belki Âlice. Ama ona sormayı düşünmemiştim.
"Peki, Bella" Demişti Reneé, ben ona boğulurcasına ve kekeleyerek  imkânsız kelimeleri söyledikten sonra: Edward'la evleniyorum.
"Bana söylemek için bu kadar uzun zaman beklediğin için biraz kırgınım.  Uçak biletleri sürekli pahalılaşıyor. Oh." Kaygılandı.
"O zamana kadar Phil'in işinin bitmiş olacağını düşünüyor musun? Eğer  smokin giymezse bu düğün fotoğraflarını mahfeder"
"Orda dur bir saniye, anne." Dedim nefesim kesilerek.
"Bu kadar uzun süre beklemek derken neyi kastediyorsun?
Ben daha yeni ni…" – nişanlı kelimesini söylemeyi başaramadım- "her şey,  bilirsin, bugün kararlaştırıldı."
"Bugün? Gerçekten mi? Bu sürpriz oldu. Ben tahmin etmiştim…"
"Neyi tahmin etmiştin? Ne zaman tahmin etmiştin?"
"Şey sen geçen Nisan'da beni ziyarete geldiğinde, işler oldukça garanti  altına alınmış gibi duruyordu, ne dediğimi anlıyorsun. Sen okuması çok  zor biri değilsin tatlım. Ama hiçbir şey söylemedim, çünkü bunun faydası  olmazdı biliyordum. Sen Charlie'ye çok benziyorsun." İçini çekti, bir  daha içini çekti."Önce kararını verirsin, muhakeme yapmazsın. Elbette,  Charlie'ye çok benzer şekilde, sen de kararlarına bağlı kalırsın."
Ve sonra annemden duymayı umacağım son şeyi söyledi.
"Sen benim hatalarımı yapmıyorsun Bella. Sesin aptalca bir şekilde  korkmuş geliyor ve tahmin ediyorum ki bu benden korktuğun için."  Kıkırdadı.
"Ne düşüneceğimden korktuğun için. Ve biliyorum evlilik ve aptallık  hakkında çok fazla şey söyledim ve onları asla geri almıyorum sen  onların özel olarak bana uygun olduklarını farketmelisin. Benden  tamamiyle farklı bir insansın. Sen kendi hatalarını yapıyorsun ve eminim  ki hayatında kendi pişmanlıklarını yaşayacaksın. Fakat bağlılık asla  senin problemin olmadı tatlım. Bu işi kırk yaşındakilerden daha iyi  yapma şansına sahipsin, biliyorum." Reneé tekrardan gülmüştü.
"Benim küçük orta yaşlı çocuğum. Neyse ki başka bir yaşlı ruh bulmuş  gibi gözüküyorsun."
"Delirmedin değil mi? Kocaman bir hata yaptığımı düşünmüyor musun?"
"Şey, tabii ki, keşke birkaç yıl daha beklemiş olsaydın. Demek  istediğim, sana kaynana olacak kadar yaşlı mı gözüküyorum? Bunu  cevaplama. Ama bu benim hakkımda değil. Bu senin hakkında. Sen mutlu  musun?
"Bilmiyorum. Şu an sadece seyirci gibiyim hayatıma."
Reneé kıkırdadı."O seni mutlu ediyor mu Bella?"
"Evet, ama"
"Ama ne?"
"Ama bana sadece şafak sökene kadar birbirlerine delilercesine âşık olan  diğer ergenlere benzediğimi söylemeyecek misin?"
"Sen hiçbir zaman bir ergen olmadın tatlım. Sen kendin için en iyisini  bilirsin."
Son birkaç haftadır Reneé ondan beklenmeyen bir şekilde düğün  planlarına dalmıştı. Her gün saatlerini telefonda Edward'ın annesiyle,  Esmeyle geçiriyordu, kaynanaların iyi geçindiğine hiç şüphe yoktu. Reneé  Esme'ye tapıyordu, ama sonra, herhangi birinin cana yakın müstakbel  kaynanama zaten karşı koyabileceğinden şüphe ettim.
Bu bana takılma hakkı verdi. Edward'ın ailesi ve benim ailem benim bir  şey yapmama, bilmeme ya da çok düşünmeme izin vermeden birlikte düğün  hazırlıklarıyla ilgileniyorlardı.
Charlie kızgındı, elbette, ama işin güzel kısmı o bana kızgın değildi.  Vatan haini Reneé'ydi. Onun zor kişiyi oynayacağına güvenmişti. Şimdi,  nihai tehtidi yani anneye anlatmak kısmı büsbütün boşa çıkmıştı, artık  ne yapabilirdi ki? Yapabileceği hiçbir şey yoktu ve bunu biliyordu. Bu  yüzden evde yüzünü asarak ve dünyada hiçkimseye güvenmemeye dair  birşeyler mırıldanarak dolaşıyordu.
"Baba?" diye seslendim ön kapıyı iterek açarken. "Ben geldim."
"Bekle, Bella, olduğun yerde kal."
"Ne?" diye sordum, istemsiz olarak duraklarken.
"Bana bir saniye ver. Ah, beni tamamen ele geçirdin, Alice."
Alice?
"Üzgünüm, Charlie," Alice titrek sesiyle cevapladı. "Nasıl?"
"Sanki bunun içinde kanıyorum"
"İyisin. Sakın yüzünü bozma ve güven bana."
" Neler oluyor" giriş kapısından tereddütle sormuştum.
"Bana Otuz saniye ver, lütfen, Bella." dedi Alice. "Sabrın sonunda  mükafatlandırılcak."
"Ya ya," diye Charlie ekledi.
Her adımımı sayarak ayağımı yere vurarak yürüdüm. Otuz saniye saymaya  başladım ama ben daha otuza ulaşmadan önce Alice "Tamam, Bella, içeri  gel!" dedi.
Dikkatle hareket ederek, küçük köşeden oturma odamıza döndüm.
"Oh," dedim burnumdan soluyarak. "Waaaww. Baba. Sen –"
"Aptal görünüyorum?" diye söze karıştı Charlie.
"Ben daha çok zarif'e benzer bir şey düşünüyordum."
Charlie'nin yüzü kızardı. Alice onun dirseğini tuttu, düz gri smokini  gösterebilmek için onu küçük bir dairede çevirdi.
"Şimdi, kes şunu Alice. Kendimi salak gibi hissediyorum."
"Benim tarafımdan giydirilen kimse asla salağa benzemez." Dedi
"Doğru söylüyor baba. Müthiş görünüyorsun. Sorun ne?"
Alice gözlerini yuvarladı."Bu son kontrol. Her ikiniz için de."
Bakışlarımı genelde olmadığı kadar zarif olan Charlie'den ayırdım ve  kotluğun karşısına boydan boya serilmiş heybetli beyaz giysi çantasını  gördüm.
"Aaaaah."
"Mutlu yerine git, Bella. Çok uzun sürmeyecek."
Derin bir nefes aldım ve gözlerimi kapadım. Gözlerim kapalı halde  tökezleyerek üst kattaki odamın yolunu tuttum. Sadece iç çamaşırlarım  kalana kadar soyundum ve kollarımı dümdüz uzattım.
"Tırnaklarının altından bambu kıymıkları göstereceğimi düşünüyorsun,"  diye kendi kendine homurdandı Alice beni takip ederken.
Ona hiç dikkatimi vermedim. Mutlu yerimdeydim.
Mutlu yerimde, bütün düğün karmaşası yapılmış ve bitmişti. Hepsi  arkamda kalmıştı. Çoktan bastırılmış ve unutulmuş.
Biz yalnızdık, Edward ve ben. Bu sisli bulutlar kaplı şehirde durum  belirsiz ve değişim halindeydi hava bulutlardan arınarak birden sanki  bir kutup gecesine dönüşmüştü çünkü Edward beni şaşırtmak için balayına  gideceğimiz yeri sır olarak saklıyordu. Ama ben tam olarak neresi  kısmıyla ilgili değildim.
Edward ve ben birlikteydik ve ben uzlaşmanın bana düşen kısmını kusursuz  biçimde yerine getirmiştim. Bu büyük olandı. Ama aynı zamanda, onun  insafsız hediyelerini de kabul etmiştim ve bu bariz bir şekilde  ortadaydı, Dartmouth Üniverstesine gitmeyi kabul etmiştim. Şimdi sıra  ondaydı.
Beni vampire dönüştürmeden önce onun büyük uzlaşmada yerine getirmesi  gereken bir koşul vardı.
Edward vazgeçeceğim insani şeyler hakkında saplantılı türden bir ilgiye  sahipti, kaçırmamamı ve özlememi istemediği insani tecrübeler. Onların  çoğu mezuniyet gibi, bana aptalca gözüküyordu. Kaçırmaktan endişe  duyacağım bir tek insani tecrübe vardı. Elbette onun tamamen unutmamı  umacağı tek şeydi.
İşte buradaydı. Artık insan olmadığımda neye benzeyeceğim hakkında  bilgi sahibiydim. Yenidoğan vampirleri doğrudan görmüştüm ve bu vahşi  günler hakkında olabilecek hikayeleri tüm ailemden dinlemiştim. Birkaç  yıl için, en büyük kişisel isteğim susama olacaktı, yeniden ben  olabilmem de biraz zaman alacaktı. Ve kendimi kontrol edebildiğim  zamanlarda bile asla tam olarak şu anda hissettiğim gibi  hissetmeyecektim.
İnsan… Ve tutkuyla aşık.
Bu deneyimi sıcak, kırılgan ve hormonlarının kontrolündeki vücudumu  güçlü, güzel ve bilinmeyen bir şeyle değiştirmeden önde tamamlamak  istiyordum. Edward'la gerçek bir balayı istiyordum. Beni içine atacağı  tehlikeden korkmasına rağmen denemeyi kabul etti.
Alice'in ve üzerimde sürtünen, kayan satenin hayal meyal farkındaydım.  Bir süre için tüm kasabanın benim hakkımda konuşuyor olmasını  umursamadım. Çok yakında başrol oyuncusu olacağım düğünüm hakkında  düşünmedim. Çok yakında çıkacağım yolculuk, yanlış zamanda kıkırdıyor  olmam ya da çok genç olmak konusunda endişelenmedim. Gözlerini dikmiş  bana bakan seyircileri ve hatta en yakın arkadaşımın oturması gereken  boş koltuk hakkında da düşünmemeye çalıştım.
Edward'la birlikte mutlu yerimdeydim.
Bir ülkenin geleceği mühendislerinin becerisi ile sınırlıdır..!

Taklitlerimden ve WebKutlu.Com taklitlerinden sakının  Smile

Cevapla
#2
[SIZE=4]twilight-5.jpg

Breaking Dawn-Şafak Vakti Türkçe Çeviri Bölüm 2(Uzun Gece)


[/SIZE]
" Seni şimdiden özledim"
" Gitmek zorunda değilim. Kalabilirim"
"Hımmm"
" Kalbimin atış hızını kontrol edebilmek, düzensiz nefes alıp vermemi düzeltebilmem ve dudaklarımızın birbirine tam uyumlu şekilde birbirine yapışmasının hazzını hissedebilmem için uzun bir saniye geçmişti.
Bazen bir vampiri öptüğümü unutmak benim için çok kolay oluyordu. Çünkü benim öptüğüm adam normal biri değildi bir insan değildi, meleklerden bile daha güzel bir varlık kollarımın arasındaydı, dudakları dudaklarıma tekrar tekrar dokunduğunda bunun sadece Edward'ı öpmenin keyfine varıyordum. Onun için benim kanımın tadının cezbediciliğinin onda çok uzun süre önce alışkanlık yarattığını iddaa ediyordu, onun için beni kaybetme fikri kesinlikle hiçbir şey için feda edilemezdi.
Ama kanımın kokusunun hala ona acı verdiğini biliyordum, hala boğazını her nefes aldığında alev alev yaktığını.
Gözlerimi açtığımda onunda gözlerinin açık olduğunu gördüm, benim yüzüme bakıyordu. Bu şekilde bana bakması bende hiçbir algı uyandırmadı. Saldırganca ısırarak akıtabileceği kanım yerine benim onun için bir ödül olduğum gibi.
Gözlerimiz bir saniye için birbirine kilitlenmişti, onun ruhunu bile görebildiğim altın renki gözleri çok derinlere dalmıştı. Bu gerçek çok aptalca gelmişti, onun ruhunun varlığı soru sorulamaz bir şekilde gerçekti, bir vampir bile olmasına rağmen. Onun ruhu bu dünyadaki en güzel ruhdu, aşırı zeki beyninden bile ve hatta kusursuz vicudundan göz alınamaz yüzünden bile…
Benimde ruhumu görüp görmediğini anlamak için o da bana bakıyordu, gördüğüne bayılmış gibi bir hali vardı.
Aklımın içini göremiyordu, herkesin düşüncelerini duyabiliyordu benimki hariç. Acaba bu fevkalede özelliklere ve bazı ölümsüzlerin yaptıkları korkunç şeylere karşı bağışık geliştirmemi sağlayan benim beynimde çok farklı bir sorun mu vardı, kim bilebilirdi ki? (Sadece beynim dokunulmazdı, bedenim hala diğer vampirlerin yeteneklerini üzerinde göstebilmeleri için olduğu yerde duruyordu) Ama nasıl bir sebep yüzünden olursa olsun cidden bu özelliğe sahip olduğum için minnettardım, sırlarımı saklayabiliyordum ben. Seçenekleri hesaba katmak çok sıkıcıydı.
Yüzünü tekrar kendi yüzüme doğru çektim.
Bir dakika sonra " Kesinlikle kalıyorum" diye mırıldadı.
" Ya hayır. Bu bekarlğa veda partisi. Tabikide gitmek zorundasın aşkım"
Gitmesini söylediğim kelimeler ağzımdan dökülüyordu ama ellerim hala bronz saçlarının üzerinde gezdikmekten de kendimi alamıyordum. Soğuk ellerini yüzümde gezdiriyordu.
" Bekârlığa veda partileri bekar günlerinin artık geçtiğinden ötürü üzülenler için tasarlanmış bir eğlencedir. Ben arkamda bıraktıklarımdan ötürü üzgün sayılmam ki. Bu yüzden de bu partiyi illa ki yapmama da gerek yok"
Bu kış gibi soğuk tene dokunarak " Haklısın doğru" diye nefes alarak konuştum.
Burası benim mutlu yerimdi. Charlie odasında uyuyordu, bu bizim neredeyse yalnız olduğumuz anlamına geliyordu. Küçücük yatağında içinde birbirimize dolanmıştık, ne kadar sarılınabiliyorsa da o kadar birbirimize sarılmıştık, kozacın içerisindeymişçesine gibi duruyordum. Battaniyenin gerekli olmasında nefret ediyordum, ama eğer çenem soğuktan ötürü titrerse de romantizmimiz mahfolacaktı.
Sobayı da Ağustos ayında açarsam, Charlie kesinlikle bunu dikkate alırdı.
Sonunda, Edward'ın tişörtü yerde duruyordu. Onun vicudunun nasıl mükemmel olduğunu tekrar anladımda şoka girmem de uzun sürmedi, beyaz, soğuk ve mermer gibi cilalı.
Başımı taş gibi çenesinin üzerine koydum, karnına doğru üstüne yattım, sadece merak ediyordum.
Hafif bir şekilde de olsa tüyleri diken diken olmuştu ve dudakları benimkileri yeniden buldu. Camdan yapılmışçasına düzgün dudaklarına dikkatlice dudaklarımı bastırdım. Nefesinin tadını yüzümün üzerinden alabiliyordum soğuk ama lezzetli.
Beni geri itmeye başladı, bu onun aramızdaki bazı şeylerin hızlı gittiğini düşüdndüğünde verdiği otomatik tepkiydi, aslında resfleksleri bile her şeyden çok devam etmeyi istiyordu. Edward tüm hayatını bu tür fiziksel zevklerden kendini mahrum bırakarak geçirmişti. Şimdi bu alışkanlıklarını değiştirmenin onu nasıl korkuttuğunu biliyordum.
" Bekle" dedim, omuzlarına daha sıkıca bastırarak ve kendime ona doğru doğru çekerekç Onun beline ayağımla bir tekme atarak. " Pratik yapmak her şeyin daha mükemmel olmasını sağlar"
Kısık sesli güldü. " İyi, Bunun mükemmel olması için yeterince pratik yapdık ama, değimli? " Bütün bir ay boyunca biz seninle bu pratik çalışmalarını yaparken yoksa sen uyuyormuydun?"
" Ama bu giyinik provaydı" diye ona hatırlattım " ve biz sadece malum bu öpüşme sahnelerinde pratik yapabildik. Güvenli olmadığını denemek için zamanımız olmayabilir"
Güleceğini düşünmüştüm ama cevap vermedi, vicudu bu kadar stresten haraketsiz hale gelmişti. Altın gözleri katı ve sert hale geldiği görünüyordu.
Söylediklerimi düşündüm ve ve bunları duyması gerektiğini karar verdim.
" Bela" diye fılsılda.
" Tekrar aynı şeye başlamadı" dedim " Anlaşma anlaşmadır"
" Bilmiyorum, ama seninle bu pozisyonda dururken konsantre olmam çok zor. Doğru dürüst düşünemiyorm bile. Kendimi kontrol edemeyevilirim. Yaralanabilirsin."
"Bella . .."
"Sişşşşş!" İçerisinde kaybolduğu bu panik atak durumdan çıkması için dudaklarımı dudaklarına bastırdım. Bunu daha önce de duymuştum. Anlaşma ile istediğini elde edememişti. Artık ilk önce onunla evlenmem gerektiği konusunda ısrar etmesine de gerek kalmamıştı. Aynı dakikalarda beni geri öpmeye başladı, ama ona bununla başa çıkmak zorunda olduğunu söylemedim. Her zaman benim için endişelenecekti.
Benim için endişelenmesine gerek kalmadığı zamanlarda acaba ne yapacaktı. Bu kadar boş zamanı kaldığında acaba ne olacaktı. Mutlaka kendisine yeni bir hobi bulması gerekiyordu.
" Ayakların nasıl" diye sordu."
" Harfi harfine aslında ne demek istediğini anlamıştım, Kızartılmış ekmek kadar sıcak"
Gerçekten mi ? Eminsin değimli? Fikrini değiştirmen için çok geç değil."
" Beni terk etmeye mi çalışıyorsun?"
Gülümsedi. " Sadece emin olmaya çalışıyorum aşkım. Emin olmadığın hiçbirşeyi yapmanı istemiyorum.
" Bundan eminim. Kalanı ile de başa çıkabilirim sanıyorum"
Tereddüt etmişt, o anda bende acaba vurmak için ayağımı ağzıma değdirebilirmiyim diye merak ediyordum.
" Yapabilir misin? Hızlıca sormuştu " Düğünden bahsetmiyorum huzursuzluklarına ramen hayatta kalacağın konusunda çok pozitifim ama ondan sonra, Renee, Charlie en olacak?
" Onları tabikide özleyeceğim" dedim " Daha da kötüsü onlar da beni özleyeceklerdi, ama ben Edward'a bunu söyleyipde ona gaz vermek istemedim.
"Angela and Ben and Jessica and Mike."
" Arkadaşlarımı da özleyeceğim" tehlikeli bir bir güldüm " Özellikle Mike'ı. Ahh Mike" " Senden nasıl vaz geçeceğim"
Edward homurdandı.
Güldüm ama sonra ciddice. " Edward biz bütün bunları zaten kaç kere düşündük. Zor olacağını biliyorum, ama bu benim istediğim tek şey. Seni istiyorum, seni sonsuza kadar isteyeceğim. Bir yaşam zamanı benim için yeterli değil.
" Sonsuza kadar 18 inde kalacaksın" diye mırıldandı
" Her kadının hayali, gerçek olmış olacak" diye cevap verdim
" Asla değişmeyeceksin, asla şimdiki gibi olamayacaksın"
" Ne demek istiyorsun" dedim
Yavaşça cevap verdi " Charli e evleneceğimizi söylediğimizde, onun ne düşündüğünü hatırlıyormusun? Senin hamile olduğunu düşünmüştü
" Aynı zamanda da seni vurmayı düşünmüştü" " Güldüm, kabul et işte bir saniyeliğine de olsa dürüstçe o buna karar vermişti"
Cevap vermedi.
" Ne Edward"
" Ben sadece işte, Ben yani ben bunun gerçek olmasını o kadar çok istedim ki"
" Neee" nefesim hızlanmıştı
" Bunun olmasının mutlaka bir yolu olmalıydı. Bizim öyle bir potansiyelimiz olabilirdi. Bunu senden alıyorum ve bundan e kadar nefret ettiğimi bilemezsin"
Sadece bir dakika sonra " Ne yaptığımı biliyorum ben" dedim
" Bunu nasıl bilebilirsin ki Bela? Anneme, kızkardeşime bak. Senin hayal ettiğin kadr kolay değil böyle bir fedakârlığa katlanmak.
" Esme de Rosalie de iyiler. Eğer bu ileride bizim için proble olursa, bizde Esme nin yaptığını yaparız. Evlat ediniriz.
Anladı ama sesi vahşi bir şekilde çıkıyordu. " Bu haksızlık. Ben senin benim için fedakârlık yapmanı istemiyorum ki. Ben sana bir şeyler vermek istiyorum, bazı şeyleri senden uzaklaştırmak değil. Geleceğini çalmak itemiyorum. Eğer insan olabilseydim…
Ellerimi dudaklarına götürdüm ve " Sen benim geleceğimsin aşkım. Şimdi lütfen dur. Artık üzülme şimdi erkek kardeşlerini gelip seni almaları için çağıracağım. Belki de bekârlığa veda partisine ihtiyacın vardır"
" Üzgünüm, Seni de üzdüm, değil mi? Bana sinirli olmalısın"
" Ayaklarımız üşüdümü?" " " Benden vaz geçtin mi"
" O etkiyi yaratamaz. Seni bir yüzyıldır bekliyorum, Bayan Swan. Düğün seramonisi sadece beklediğim şeylerden biri"
" Ya evet, kutsal beraberlikle kutsanmış aşk"
" Yanlış olan ne"
"Artık erkek kardeşlerimi çağırmana gerek kalmadı" dişerini gıcıkdatarak demişti. Aslında Emmett ve Jasper bu gece beni dışarı çıkarmak için zaten geliyorlar.
Ona daha da sıkıca sarıldım ve bir saniye sonra ellerimi çözdüm. Emmett le şimdi bu yüzden kavga etmek istemiyorum. " İyi eğlenceler"
Pencerenin kenarında bir ses duyuldu. Biri çeliğe benzer tırnaklarıyla penceremizi kulaklarımızı sağır edecek gibi bir sesli korkunç bir gürültü ile aşağı kattan çiziyordu. Tüylerim ürpermişti.
" Eğer Edward'ı dışarı göndermezsen" Emmett hala gecede görünmüyordu ama " Biz onu almaya gelicez" diye manidar bir şekilde söyledi
" Git" güldüm. " Bunlar evimi başıma yıkmadan önce "
Edward gözlerini kıstı, çabuk bir haraketle ayakkabılarını giydi ve tişörtünü üstüne geçirdi. Aşağı doğru eğildi ve beni alnımdan öptü.
" Hadi uyu artık. Büyük gün yarın"
" Teşekkürer ! Bana aşağı inerken yardım edeceğinden eminim."
" Seni mihrapta bekliyor olacağım"
" Beyazlar içerinde olan da ben" düşmemi istmezsin değimli.
Gülümsedi ve çok inandırıcı dedi. Ve sonra rüzgâr gibi aşağıya indi. Ortadan yok olmuştu.
Alt katta bir boğulma sesi ve Emmett in sövdüğünü duydum
"Onu çok fazla geç bırakmayın" diye mırıldandım, onların duyabileceğini bilerek.
Ve Jasper in yüzü penceremde belirdi, bal rengi saçları ay ışığında güçüş gibi parlıyordu
"Merak etme, Bela. Onu eve tamamen zamanında getireceğiz"
Aslında çok sakindim, şu anda bütün huzursuzluklarım önemli değilmiş gibi görünüyordu. Jasper da Alice kadar yetenekliydi esrarengiz şekilde doğru çıkan tahminleri ile. Jasper in medyumluğu gelecek ile ilgili değildi, o ruh hali ile ilgili idi, onun senin nasıl hissetmeni istediğinden başka bir şey hissetmek mümkün değildi.
Biçimsiz bir şekilde kaldım, karmakarışık örtümü bile kaldırmadan " Jasper? Vampirler bekarlığa veda partilerinde ne yaparlar. Onu striptiz clubüne götürmüyorsunuz değilmi?
"Ona hiçbirşey söyleme" diye aşağıdan bağırdı Emmett. Aşağıdan bir düşme sesi daha duyuldu ve Edward sessizce güldü.
"Rahat ol Bella" dedi Jasper ve bende otomatikman rahatladım. " Biz Cullenlerin kendimi ait versiyonumuz var. Birkaç dağ aslında, birkaç düzüne boz ayı. Normal bir geceden kesinlikle daha iyi olur"
Bu vejeteryan vampir diyetinin anlamını ne zaman anlayacağımı merak ettim.
"Teşekkürler Jasper"
Göz kırptı ve aşağıya doğru atladı.
Artık tamamen etraf sessiz olmutu. Charlie'nin gürültülü horlaması duvarlarda yankılanıyordu.
Bacaklarımı topladım, uykum gelmişti. Ağırlaşmış göz kapaklarımın altından ay ışığının solgun beyaz ışığının çarptığı küçük odamın duvarlarına bakmaya başladım.
Odamda son gecemdi. Isabelle Swan olarak son gecemdi. Yarın gece, Bella Cullen olacaktım. Tanrı ya şükür ki düğün seromonisinin bana düşen tarafları bile tamamlanmıştı, bundan hoşlandığımı kabül ettim.
Birkaç saniye aklımı yokladım, uykunun beni esir alsından önceç Fakar birkaç dakika sonra, kendimi korku dolu ve uyanık hissetmiştim. Yatak Edward olmadan çok boş gelmişti. Jasper uzaktaydı ve bütün o rahatlık veren duygularda onunla beraber gitmişlerdi.
Yarın çok uzun bir gün olacaktı.
Bütün korkularımın aptalca olduğunun farkındaydım. Sadece kendime dikkat etmeliydim. Dikkat hayatın vazgeçilemez bir parçaıydı. Her zaman aynı manzaralarla karşılaşmayacaktım ki. Aslında, hala geçerli olan bazı spesifik endişelerimde vardı.
İlki gelinlik provası. Alice kendi artistik hisleriyle bu provanın yapılmasını mutlaka sağlayacaktı. Cullen ların merdivenin inme provası kulağa imkânsız gibi geliyordu. Aslında bunu kesin çalışmalıydım.
Sonra misafir listesi.
Tanya's ailesi, Denali klanı, seramoniden önce mutlaka geleceklerdi.
Quileute ler Jacop'un babası ve Clearwater lar ve Tanya nın ailesinin aynı odada olduklarını düşündüm acaba bu onları kırar mıydı. Denali ailesi kurtadamların hayranlarından değillerdi. Aslında Tanya'nın kız kardesi İrina zaten düğüne gelmiyordu. O hala arkadaşı Laurent in öldürülmesindn dolayı kurtadamlar kin besliyordu ( Neredeyse beni öldürecek olan Laurent) Edward ın ailesi bu aileyle şimdi düğün sebebi ile konuklardan ötürü zor zamanlar geçireceklerdi. Quileute kurtları ile yeni doğan vampirler bana saldırdığında sevimsiz bir antlaşma yapılmıştı.
Edward Denali lerle Quileute lerin bir arada olmasından ötürü herhangi bir tehlike oluşmayacağına bana söz vermişti. Tanya ve onu ailesi, Irina dışında bu benim kendimi çok suçlu hissetmeme sebep oldu. Kurtadamlarla yapılan ateşkesi bozmak bazıların karşılığını ödemeye hazır olduğu bir sonuç olacaktı.
En büyük problem buydu, bir de küçük bir problem daha vardı; benim kırılgan gururum.
Tanya yı daha önce hiç görmemiştim, ama onunla tanışmanın egomda oluşturacağı berbat düşüşü tahmni ediyordum. Zamanında bir yerde, ben henüz doğmamışken, o Edward'ı elde etmek için uğraşmıştı, yani o yada başka birinin onu elde edebileceğine inandığımdan değil. Hala çok güzel ve göz alıcı olduğuna da emindim.
Edward ı düşündüm. Inanılmazı seçseydi herhalde karşılaştırma daha yapılamazdı
Edward la ilgili kendi kendime biraz şikayetlendim, benim zayıf olduğumu bilyiordu neden kendimi bu kadar kötü hissetmemi sağladıki.
" Biz nerede ise bir aile kadar yakınız, Bella" diye bana hatırlatmıştı. " Nolar hala yetim sayılırlar, biliyorsun bunca zaman boyunca"
Kaşlarımı çatsam da kabül etmiştim.
Tanya nında artık Culler gibi büyük bir ailesi vardı. 5 kişiydiler. Tanya, Kate, ve Irina,Carmen ve Eleazar. Carmen ve Aleaze Alice ve Jasper gibi sonradan aileye katılmışlardı. Bütün hepsi diğer vampirlerin aksine merhametlilerdi.
Bütün grup hakkında düşündüm. Tanya ve kızkardeşleri hala yalnızdılar. Hala matemdeydiler. Çünkü çok çok uzun zaman önce, onlarında bir anneleri vardı.
100 lerce yıl geçmesine rağmen acının hala gitmediğini tahmin edebiliyordum, Cullen ailesini başları olmadan düşünmeye çalıştım, onların merkezleri, klavuzları ama en önemlisi babaları Carlisle. Bunu düşünemedim hatta göremedim bile.
Cullen ların evinde bir gece geç saate kadar kaldığımda Carlisle bana benimde seçmiş olduğum gelecek hakkında bilgi sahibi olabilmem için Tanya'nın ailesinin hikâyesini anlatmıştı. Tanya'nın annesinin hikâyesi ölümsüz dünyasını girdiğimde benimde dikkat etmem gereken kırılmaması gereken tek kuralın içeriği ile ilgili id. Sadece tek kural, bir yasa binlerce şekilde kırılabilecek bir yada : Sırrı koru.
Sırrı korumanın bir çok anlamı vardı Cullen lar gibi yaşa, insanlar şüphelenmeye başlamadan taşın. Yada insanlarla bir arada yaşama. James ve Victoria nın yaşadığı gibi Jasper in arkadaşları Peter ve Charlotte nin hala yaşamakta olduğu gibi. Aynı zamanda yeni yarattığın vampiri kontrol et Jasper in MAria ile yaşarken yaptığı gibi. Yada Victoria nın yapamadığı gibi.
Ve asla yeni doğan bir bebeği dönüştürme, çünkü yapabilecekleri şeyler kontrol edilemez.
"Tanya nın annesinin adını bilmiyorum" dedi Carlisle, sade altın gözleri sarı saçları ile gölgelendirirdi, Tanya nın acsını hatırladığı için üzgündü. " Asla bu konuda konuşmak istmediler, asla isteyerek yaptığını düşünmediler"
"Tanya, Irina ve Kate i yaratan kadın, onları çok sevmişti. Vebanın dünya da salgın olduğu benim henüz doğmadığım zamanlarda yaşamış bir kadın. Ölümsüz çocuklardan bulaşan bir veba.
"Bu eski zamanlardan kalma insanlar ne düşünüyorlardı, anlayamıyordum. Yarattıkları vampirler nerede ise zaten bebek gibiydiler.
Anlatmaya çalıştığını anladıkça nefesimi içime çekmiştim
" Onlar çok fazla güzellerdi" dedi Carlisle, tepkimi gördüğünde.
" Çok büyüleyici, fazla sevimli, gözünde bile canlandıramazsın. Yanlarında olduğunda onları mutlaka severdin. Bu sanki otomatik olarak gelişiyor.
" Ama maalesef ki onara hiçbir şey öğretilemez. Onlar doğdukları andaki gelişmeleri ile donduklarından. 2 yaşında gamzeli peltekçe konuşan biri acıktığında kocaman bir köyün yarısını yok edebilirdi ve acıktıklarında onları herhangi bir şey durduramaz. İnsanlar onları görmeye başladı, korku yayılmaya başladı.
" Tanya nın annesini de böyle bir çocuk yarattı. Diğer olayları düşününce, onun neden böyle bir şey yaptığını anlamadım" Derin ve büyük bir nefes aldı. " Tabikide Volturi yok etmek için geldi"
Bu ismi duyduğumda her zaman yaşadığım gibi yine bir titreme geldi. Eğer herhangi bir ceza yoksa kuralların olmasının da bir anlamı kalmazdı. Eski zamanlardan kalma Aro, Caius ve MArcus Volturi kurallarının uygulayıcısıydılar. Onlarla bir kere tanışmıştım, Ar onun bir dokunuşla çok güçlü bir akıl okuma yeteneği olduğunu biliyordum.
" Volturi ölümsüz çocuklar hakkında çalıştı, Volterra da ve bütün dünya çevresinde. Caius bu kadar genç olanların bizim sırrımızı koruma kapasitesi olmadığına karar verdi. Bu yüzden yok edilmeleri gerekiyordu.
" Onların çok sevimli olduklarını sana söylemiştim, tamam bu çocuklara sahip olan aileler kanlarının son damlalarına ve tek kişi kalana kadar bu çocukları korumak için savaştılar. Katliyam güney sasvaşlarında iyice yayıldı, çok fazla yıkıcı olmuştu. Uzun süredir bir arada olan aileler, eski gelenekler, arkadaşlar. Birçoğu katledildi. Sonunda ölümsüz çocuklar tamamen yok edilmişti. Sonrada ölümsüz çocuk yaratmak kesinlikle kırılamaz bir kural haline geldi.
" Volturi ile beraber yaşadığımda, iki adet ölümsüz çocukla tanıştım, bu yüzden onların nasıl göründüklerini biliyorum. Aro çok uzun yıllar bu küçükler üzerinde çalıştı. Onun meraklı yapısını biliyorsun. Fakat sonunda, karar aynı fikirde olduğu yönündeydi, ölümsüz çocukların var olmalarına izin verilemezdi"
" Bu gerek götürmez bir gerçek ki Tanya'nın annesi de bunu yaptı" Carlisle dedi.
Tanya, Kate ve İrina Volturi onlara gelmeye gelene kadar bu durumdan haberdar değillerdi, anneleri ve onun yasal olmayan yaratığı artık Volturi nin tutsağıydı. Bu bilmemezlik Tanya ve kızkardeşlerinin hayatını kurtardı. Aro onlara dokundu ve tamamen masum olduklarını gördü ve nu yüzden annelerinin suçundan ötürü ceza almadılar.
" Bu oğlan çocuğunu annalerinin kollarında yandığını görene kadar daha önce hiç görmemişlerdi, ya da varlığı ile ilgili hayal bile kurmamışlardı. Annelerinin gelen tehlikelerden onları korumak için onlara bu durumu anlatmadığını sadece tahmin edebiliyordum. Ama neden bu çocuğu yaratmıştı? Bu çocuk kimdi, bu kadar karşı konulamaz kuralları ona çiğneten sebep neydi? Tanya ve diğerleri asla bu konu hakkında bir cevap alamadılar. Ama annalerinin suçlu olduğundan da şüphe duydular, ama bence onlar asla tamamen annelerini affedemediler.
" Aronun mükemmel güvencesi ile birlikte Tanya kate ve Irına nın masum oldukları anlaşılmıştı. Caius onları da öldürmek ve yakmak istedi. Suçlu ile ilişkilerinden ötürü. Onlar Ar onun iyi gününde olduğunu hissetmesi sayesinde bu durumdan onun sayesine kurtulmuşlardı. Tanya ve kızkardeşleri affedilmişlerdi, ama sağlıklı kalplerle ve adelete karşı saygıyla geri dönmüşlerdi.
Bu anlattıklarının kafamda ne zaman bir hayale dönüştüğünden emin değildim. Bir dakika içerisinde Carlisle yi yüzüne bakarak dinlerken grileredoğru bakmaya başlamıştım, havada yanık kokusu alıyordum. Yalnız değildim.
Kocaman alanda gri pelerinli gardiyanları görüyordum bu beni dehşete düşürmüştü ve bunlar kesinlikle Volturi askerleriydi. Bende beni en son görüdükleri gibi hala insandım. Ama biliyordum ki rüyalarda bir şeyler yapılabilirdi, ben onlar için görünmezdim.
Etrafımdaki dumanlar çıkan odun yığınları vardı. Havadaki tatlı kokuyu tanımıştım ve daha fazla yaklaşarak birini yakmak için hazırlanan odunları kontrol ettim. İşlerini yapan vampirlerin yüzlerini görmeye hiç niyetim yoktu. Yarı korkmuş bir biçimde iyanan odun yıgınlarından birisini tanıyabilmiştim.
Volturi askerleri biri ya da birisinin etrafında bir çember halinde durmuşlardı ve ben onların sinirli bir şekilde çıkan konuşma seslerini duydum. Bu siyah cübbelilere daha da yaklaştım bu kadar yoğun bir şekilde kontrol ettikleri şey yada kişi kim diye görmeye çalıştım. Sonunda onların üzerinde tartışlıkları şeyi görmüştüm, onların biraz yukarısındaki tepecik duruan şey.
Carlisle nin de anlattığı gibi o çok tapınılacak kadar güzeldi. Oğlan beklide henüz yürüyemiyordu bile, belki ancak iki yaşındaydı. Hafif kahverengi bukleler, onun yuvarlak yanakları ve dolgun dudakları melek gibi yüzünü çercevelemişti. Ve o titriyordu, her saniye ona doğru yaklaşan ölümünü izlemekten çok korkmuştu.
Bu çok sevimli, deheşete düşmüş bebeği kurtarmak için çok güçlü bir his hissettim, Volturinin yıkıcı ve kana susamış ordusunun benim için artık hiçbir önemi kalmadığın fark ettim. Benim orada olduğumu anlamalarını bile umarsamamıştım. Sadece çocuğu serbest bırakmak isteği ile oğlana doğru hızla koşum
Sersemlemiş bir halde durdum üzerinde otorduğu tepeciği daha net görmeye başlamıştım. Bu kaya ya da kum değildi, bu insanların cansız bedenlerinden oluşmuş bir tepecikti. Yüzlerini görmemem için artık çok geçti, bu insanları tanıyordum, Angella, Ben, Jessica, Mike… Ve bu tapılacak kadr güzel bebeğin altında duran bebenler annaemin ve babamın bedenleriydi.
Ve çocuk parlak kan kırmızısı gözlerini açtı.
Bir ülkenin geleceği mühendislerinin becerisi ile sınırlıdır..!

Taklitlerimden ve WebKutlu.Com taklitlerinden sakının  Smile

Cevapla
#3
[SIZE=4]castside1-1.jpg

Breaking Dawn-Şafak Vakti Türkçe Çeviri Bölüm 3 (Büyük gün)Gözlerim birden açıldı.

Rüyamın etkisinden kurtulmaya çalışırken birkaç dakika boyunca yatağımda titredim ve zorukla nefes alabildim. Kalp atışlarımın yavaşlamasını beklerken, gökyüzü gri renkten soluk pembeye dönüştü.
Dağınık ve tanıdık odamın gerçekliğine tamamen döndüğümde, kendimden biraz rahatsız oldum. Tam da düğünden önceki gece gördüğüm rüyaya bak!

Kabustan kurtulabilmeye istekli olarak, giyindim ve acıkmadığım halde mutfağa yöneldim. Önce zaten düzenli olan odaları topladım ve Charlie kalktığında ona krep yaptım. Kahvaltı yapmakla ilgilenmeyecek kadar heyecanlıydım, bu yüzden o yerken oturduğum yerde zıplayıp durdum.
"Bay Weber'i saat üçte alacaksın." diye hatırlattım.

"Bugün papazı getirmekten başka pek bir işim yok Bells. Tek görevimi unutacak değilim." Charlie bütün gününü düğüne ayırmıştı ve kesinlikle boşluktaydı. Gözleri gizlice merdivenlerin altındaki, oltasını tuttuğu dolabın önünden geçti.

"Senin tek işin bu değil. Aynı zamanda güzel giyinmen ve yakışıklı olman gerekli."
Gevreğinin bulunduğu tasa bakarken kaşlarını çattı ve "maymun elbisesi" kelimelerini homurdandı.(Not: Onu ve Bella'yı Alice giydiriyor.)

Kapı canlı bir şekilde çalındı.

Yüzümü buruşturarak "Durumunun kötü olduğunu düşünüyorsun," dedim ve kapıya doğru yürüdüm. "Alice bütün gün benim üzerimde çalışıyor olacak."

Charlie kafasını düşünceli düşünceli salladı. Geçerken, kafasının tepesini öpmek için eğildim –kızardı ve öksürdü- en iyi kız arkadaşım ve müstakbel kardeşimi karşılamak üzere kapıya doğru yürümeye devam ettim.

Alice'in kısa, siyah saçı her zamanki gibi dikilmiş halde değildi. Periye benzeyen –ve şu anda tamamen ciddi bir ifadeye sahip olan- yüzünün çevresinde pürüzsüz bukleler vardı. Beni evden dışarı sürükleyerek, omzunun üzerinden "Hey Charlie." diye seslendi.

Porsche'sine binerken beni inceledi.

"Kahresin, gözlerine bak! Ne yaptın sen? Bütün gece ayakta mı kaldın?"

"Hemen hemen."

Ters ters baktı. "Seni bugün mükemmel yapmak için çok fazla zaman ayırdım Bella – ham maddeme daha iyi bakabilirdin."

"Kimse benden mükemmel olmamı beklemiyor. Bence en büyük problem, tören sırasında uyuyakalıp "Evet." diyememem ve bunun üzerine Edward'ın kaçması ihtimali."

Güldü. "Vakit yaklaştığında sana buketimi fırlatırım."

"Teşekkürler."

"En azından yarın uçakta uyuyacak vaktin olacak."

Kaşımı kaldırdım. Yarın, diye düşündüm. Yarın bu saatlerde hala uçakta olacaktık. Edward nereye gideceğimize dair hiçbir ipucu vermemişti. Bu gizem beni strese sokmamıştı; ama yarın nerede uyuyor olacağımı bilmemek garipti. Ya da umarım, uyumuyor olacağım…

Alice bir ipucu vermiş olduğunu anlayıp somurttu.

"Eşyaların toplandı ve hazırsın." dedi dikkatimi dağıtmak için.

İşe yaradı. "Alice, keşke kendi eşyalarımı toplamama izin verseydin."

"Çok fazla şeyi ele vermiş olurdum."

"Ve alışveriş yapma şansın olmazdı."

"10 saat içinde resmen kardeşim olacaksın… Yeni kıyafetlere olan nefretini aşmanın zamanı geldi."
Eve yaklaşana kadar arabanın ön camından dışarı sert sert baktım.

"O geldi mi?" diye sordum.

"Merak etme, müzik başlamadan burada olur; ama geldiği zaman bile onu göremeyeceksin. Bu işi geleneksel yolla yapıyoruz."

Homurdandım. "Geleneksel!"

"Çoktan gözetlemiş olduğunu biliyorsun."

"Ah, hayır – seni gelinlikle gören tek kişi olmamın sebebi buydu. Bunu o yakınlardayken düşünmemeye çok dikkat ediyorum."

"İyi," dedim garajın yoluna girerken, "Mezuniyet dekorlarını tekrar kullanmak zorunda kalmışsın?" Yolun üç mili binlerce titrek ışıkla sarılıydı. Bu sefer beyaz, saten fiyonklar da eklemişti.

"Şimdi ziyan etmezsek ileride de kullanabiliriz. Tadını çıkar; çünkü vakti gelene kadar iç dekorlarını göremeyeceksin." Arabayı garaja park etti; Emmett'in büyük cipi hala yoktu.

"Ne zamandan beri gelinin dekorasyonu görmesine izin verilmiyor?" diye protesto ettim.

"Beni görevlendirdiğinden beri. Merdivenlerden inerken seni tamamen etkilemek istiyorum."

Beni mutfağın içine sokarken ellerini çırptı. Girer girmez kokunun etkisi altına girdim.

"Bu da ne?" diye sordum, beni evin içine doğru götürürken.

"Çok mu fazla olmuş?" Sesi birden bire endişeli çıkmaya başladı. "Buraya giren ilk insansın; umarım doğru yapmışımdır."

"Muhteşem kokuyor!" diyerek güvence verdim –neredeyse alkollü gibi; ama bunaltıcı değil. Değişik güzel kokuların dengesi zekice ve kusursuzdu. Turuncu ağaç çiçekleri… leylak… ve başka bir şey – doğru mu?"

"Çok iyi Bella. Sadece frezya ve gülleri unuttun.

Büyük banyosuna girmeden gözlerimi çözmedi. Güzellik salonu malzemeleriyle dolu uzun tezgaha baktım ve uykusuz gecemin etkilerini hissetmeye başladım.

"Bu gerçekten gerekli mi? Onun yanında her halükarda sıradan duracağım zaten."

Beni alçak, pembe sandalyeye itti. "Ben seninle ilgilendikten sonra kimse sana sıradan demeye cesaret edemez."

"Sadece senin kanlarını emeceğinden korktukları için." diye homurdandım. Arkama yaslandım ve biraz uyuyabilme ümidiyle gözlerimi kapattım. Alice her yanımı maskeler ve boyarken kendimi bıraktım.
Rosalie, sabahlıkla ve saçında bir taçla banyodan içeriye süzüldüğünde vakit öğleyi geçmişti. Öyle güzeldi ki, içimden ağlamak geldi. Rosalie yakınlardayken süslenmenin manası neydi?
"Geri geldiler." dedi ve çocukça umutsuzluğum anında geçti. Edward evdeydi.

"Onu buradan uzak tut!"

"Bugün sana karşı gelmez, hayatına çok değer veriyor."

Bugün sana karşı gelmez, hayatına çok değer veriyor." diyerek Alice'e güvence verdi. "Yardım etmemi ister misin? Bella'nın saçını yapabilirim."
Ağzım açık kaldı. Nasıl kapatacağımı hatırlayabilmek için uğraştım.

Hiçbir zaman Rosalie'nin en sevdiği kişi olmamıştım. Şu anda yaptığım seçim, aramızdaki gerginliği daha da artırmıştı. Nefes kesici güzelliğine, sevdiği ailesine ve ruh eşi Emmett'e rağmen, bütün bunları insan olabilmek için vermeye hazırdı. Ve ben, onun hayatında en çok istediği şeyi çöpmüş gibi fırlatıp atıyordum. Bu seçimim kesinlikle aramızı ısıtmamıştı.

"Tabii," dedi Alice kolayca. "Saçını karmakarışık istiyorum. Duvak şuraya gelecek." Elleri saçlarımın üzerinde gezinmeye başladı. Kaldırıyor, kıvırıyor, istediği modeli tanımlıyordu. Bitirdiği zaman, Rosalie'nin elleri ile yer değiştirdi. Alice yüzümde çalışmaya devam etti.

Rosalie saçımı Alice'in istediği şekilde yaptıktan sonra, gelinliğimi almaya ve sonra Phil ile annemi otelden almakla görevlendirilmiş olan Jasper'la iletişim kurmaya gönderildi. Alt katta kapının tekrar tekrar açılıp kapandığını duyabiliyordum. Sesler yukarıya doğru gelmeye başlamıştı.

Alice saçımı ve makyajımı bozmadan giyinebilmem için beni ayağa kaldırdı. Sırtımdaki inci düğmeleri iliklerken dizlerim çok fena titriyordu.

"Derin nefes al." dedi Alice. "Ve kalp atışlarını yavaşlatmaya çalış. Yüzündeki bütün makyajı akıtacaksın."

Verebileceğim en alaylı izlenimi vermeye çalışarak "Çalışacağım." dedim.

"Artık giyinmem lazım. İki dakikalığına kendini birarada tutabilir misin?"

"Imm… Belki?"

Gözlerini devirdi ve kapıdan çıktı.

Banyo ışıklarının eteğimin üzerinde yaptığı şekilleri izlerken, akciğerlerimin her hareketini sayarak nefes alıp verişime odaklandım. Aynaya bakmaya korkuyordum – kendimi gelinlik içinde görmemin kalp krizi geçirmeme yol açabileceğinden korkuyorum.

Alice, gümüş bir şelaleyi andıran ve ince vücudunu saran elbisesiyle, ben iki bin nefes almadan önce oradaydı.

"Alice – vay!"

"Bu bir şey değil. Bugün kimse bana bakıyor olmayacak. En azından sen odadayken."

"Har har."

"Şimdi, kendini kontrol edebiliyor musun yoksa Jasper'ı buraya getirmem mi gerekli?"

"Geldiler mi? Annem burada mı?"

"Kapıdan içeri yeni girdi. Buraya geliyor."

"Renee buraya iki gün önce gelmişti ve ben onu"Renee buraya iki gün önce gelmişti ve ben onu"Renee buraya iki gün önce gelmişti ve benim onu Esme ve dekorasyonlardan ayırabildiğim her dakikayı beraber geçirmiştik. Bu işlerden gece Disneyland'da kapalı kalmış bir çocuk gibi zevk alıyordu.
Kapıya gelmeden coşup, tiz bir sesle "Ah, Bella!" diye bağırdı. "Ah, tatlım, çok güzelsin! Ağlayacağım! Alice, muhteşemsin! Sen ve Esme mutlaka düğün organizatörleri olmalısınız. Bu gelinliği nereden buldun? Göz kamaştırıcı! Çok zarif, çok şık. Bella, bir Austen filminden fırlamış gibi duruyorsun." Sesi uzaktan geliyor gibiydi ve odadaki şey şey bulanık gözüküyordu. "Her şeyi Bella'nın yüzüğünün etrafında tasarlamanız ne kadar yaratıcı bir fikir. Çok romantik! Bu yüzüğün 1800lerden beri Edward'ın ailesinde olduğu düşünülürse..!"

Alice ile kısa bir süre bakıştık. Annem gelinliğin stilinde bir asır yanılmıştı. Düğün aslında yüzüğün etrafında değil, Edward'ın etrafında tasarlanmıştı.

Biri koridorda gürültülü ve aksi bir şekilde boğazını temizledi.

"Charlie, çok havalı gözüküyorsun." dedi Renee, neredeyse şokta. Charlie'nin cevabının huysuz oluşunu açıklayabilirdi bu.

"Benimle Alice ilgilendi."

"Vakit geldi mi?" dedi Renee kendi kendine, sesi neredeyse benim kadar gergin çıkmıştı. "Her şey çok hızlı oldu. Başım dönüyor."

İkimiz de aynı durumdaydık…

İkimiz de aynı durumdaydık.

"Gitmeden önce bana sarıl." diye ısrar etti Renee. "Bu sefer dikkatli."

Annem bana belimden yavaşça sarıldı ve kapıya doğru yöneldi.

"Ah, az kalsın unutuyordum. Charlie, kutu nerede?"

Babam bir dakika ceplerini karıştırdı ve sonunda küçük, beyaz bir kutu çıkarıp Renee'ye uzattı. Renee kapağı kaldırıp bana uzattı.

"Mavi bir şey." dedi.

"Aynı zamanda eski bir şey. Bunlar büyükannenindi." diye ekledi Charlie.

Kutunun içinde iki tane ağır, gümüş toka vardı. Koyu mavi safirler dişlerin tepesinde çiçek şekilleri oluşturmuşlardı.

"Anne, baba… Hiç gerek yoktu."

"Alice başka bir şey yapmamıza izin vermedi," dedi Renee. "Her denememizde kafamızı koparıyordu neredeyse."

Histerik bir kahkaha dudaklarımın arasından fırladı.

Alice önce çıktı ve iki tokayı da saçıma hızlıca taktı. "Bu mavi ve eski bir şey," diyerek düşünceye daldı. Bana hayran hayran bakarak bir iki adım geri gitti. "Ve gelinliğin yepyeni…-"

Elime bir şey fırlattı. Ellerimi otomatikman kaldırdım ve ince, beyaz jartiyeri yakaladım.

"Bu benim ve geri istiyorum." dedi.

Kızardım.

"İşte," dedi Alice tatmin olmuş bir sesle. "Biraz renk – tek ihtiyacın bu. Resmen muhteşemsin." Kendini kutlayan bir gülümsemeyle annemle babama döndü. "Renee, aşağıya inmen gerekli."

"Tabii hanımefendi." Renee baan bir öpücük yolladı ve kapıya koşturdu.

"Charlie, çiçekleri alabilir misin lütfen?

Charlie odadan çıktığında Alice jartiyeri elimden çekti ve eteğimin içinden daldırdı. Soğuk elleri ayak bileğimi yakaladığında sendeledim; jartiyeri yerine çekti.

Charlie üstü köpüklü iki beyaz buketle geri döndüğünde, Alice çoktan ayağa kalkmıştı. Güllerin, turuncu ağaç çiçeklerinin ve frezyanın kokusu beni yumuşak bir buğunun içine aldı.

Rosalie –Edward'dan sonra ailedeki en iyi müzisyen- aşağı katta piyan çalmaya başladı. Titremeye başladım.

"Sakin ol Bells," dedi Charlie. Gergin bir şekilde Alice'e döndü. "Biraz hasta gözüküyor. Bunu yapabilecek mi sence?"

Sesi uzaklardan geliyor gibiydi. Bacaklarımı hissedemiyordum.

"Daha iyi olacaktır."

Alice tam önünde durdu ve bileklerimi sıkıca kavradı.

"Odaklan Bella. Edward aşağıda seni bekliyor."

Derin bir nefes aldım ve kendimi sakinleştirmeye çalıştım.

Müzik yavaşça değişti ve başka bir şarkı başladı. Charlie beni titretti. "Bells, gitmek üzereyiz."
Hala bana bakan Alice "Bella?" diye sordu.

"Evet," dedim tiz bir sesle. "Edward… Her şey yolunda…"

"Evet," dedim tiz bir sesle. "Edward. Her şey yolunda." Charlie peşimden gelirken, Alice'in beni odadan çıkarmasına izin verdim.

Koridorda müziğin sesi daha çok duyuluyordu. Bir milyon çiçeğin kokusuyla merdivenlere doğru gittim. Edward'ın aşağıda yürümeme yardım etmek üzere beni beklediği düşüncesine odaklandım.
Müzik tanıdıktı, Wagner'in geleneksel marşı çalınıyordu.

Alice şarkı söyler gibi "Benim sıram," dedi. "Beşe kadar say ve beni takip et." Ardından yavaş ve zarif bir dansa başlayarak merdivenlerden inmeye başladı. Alice'i nedime olarak seçmenin büyük bir hata olduğunu anlamalıydım. Onun arkasında çok uyumsuz gözükecektim.

Aniden bir giriş müziği çalmaya başladı. İşareti anladım.

"Düşmeme izin verme baba." diye fısıldadım. Charlie elimi koluna çekti ve sıkıca tuttu.

Marşın yavaş temposuyla inerken bir seferde tek adım, dedim kendime. Görüşlerine girdiğim anda başlayan mırıltılara rağmen, güvenle aşağı inene kadar gözlerimi yerden kaldırmadım. Kan yanaklarıma hücum etti, tabii ki, kızaran gelin olmam beklenirdi.

Merdivenlerden iner inmez, Edward'ı aramaya başladım. Kısa bir saniye, evde canlı olmayan her şeye asılmış olan beyaz çiçekler dikkatimi dağıttı; ama sonra onu çiçeklerin arasında bulana kadar, gözlerimle etrafı aramaya devem ettim.

Carlisle'nin onun yanında ve Angela'nın babasının ikisinin arkasında olduğunun güçlükle farkına varabildim. Annemi, en ön sırada, oturması gerekli olan yerde göremedim, yeni ailemi de, davetlilerin hiçbirini de – biraz beklemek zorunda kalacaklardı.

Edward'ın yüzünü gördüğümde, bütün zihnimi ve görüşümü kapladı. Gözleri alev alev, altın rengiydi; muhteşem yüzü duygularının derinliğiyle daha da güzelleşmişti. Bakışlarımız kesiştiğinde, nefes kesici bir şekilde bana gülümsedi.

Ona doğru koşmamı engelleyen tek şey, Charlie'nin elinin elime uyguladığı kuvvetti.

Marş o kadar yavaştı ki, adımlarımı ritme uydurabilmek için çok uğraşmam gerekti. Şükürler olsun ki yol kısaydı. Ve sonra, sonunda, oradaydım. Edward elini uzattı, Charlie elimi aldı ve sembolik olarak Edward'ınkiyle değişti. Teninin soğuk mucizesine dokundum – ve evdeydim.

Yeminlerimiz basitti, milyonlarca kez söylenmiş geleneksel sözler… –tabii bizim gibi bir çift tarafından hiç söylenmemişti.- Mr. Weber'den sadece tek değişiklik istemiştik. "Ölüm bizi ayırana kadar" kısmı, "ikimiz de yaşadıkça" olarak değiştirilmişti.

Papaz kendi kısmını söylerken, bundan –istenmeyen bir doğumgünü hediyesi ya da utandırıcı bir gösteriymiş gibi- korkarken ne kadar aptalca davrandığımı anladım. Edward'ın parlayan ve muzaffer gözlerine bakarken, kendim de kazandığımı biliyordum, çünkü onun yanında kalabildiğim sürece başka hiçbir şey önemli değildi.

Bağlayıcı kelimeleri söyleme vakti gelene kadar ağladığımı fark etmemiştim.

"Evet." dedim, neredeyse fısıldayarak. Onun yüzünü görebilmek için gözlerimi kırpıştırdım.

Sıra ona geldiğinde, sesi berraktı ve zafer kazanmış gibiydi.

"Evet." dedi.

Mr. Weber bizi karı koca ilan etti, ve sonra Edward'ın elleri dikkatlice, severek ve koruyarak tutmak için yüzüme ulaştı, kafalarımızın üzerinde salınan beyaz taç yaprakları kadar narindi. Beni kör eden ince tabaka gözyaşları arasında, bu harika kişinin benim olduğu gerçeküstü olayı algılamaya çalıştım., Altın rengi gözleri sanki göz yaşları olabilseydi olacakmış gibi göründü, eğer böyle bir şey imkansız olmasaydı. Kafasını benimkine doğru eğdi, ve ben de ayaklarımın ucuna yükseldim, kollarımı – buket ve her şey – boynunun etrafına atarak.

Yumuşakça, taparak beni öptü; kalabalığı, yeri, zamanı, nedeni unuttum… Sadece beni sevdiğini, beni istediğini, ve onun olduğumu hatırlıyordum.

Öpmeye başladı, ve bunu bitirmek zorundaydı; seyircilerden gelen kıkırdamaları ve boğaz temizlemelerini görmezden gelerek, ona yapıştım. Sonunda, elleri yüzümü engelledi ve bana bakmak için – çok çabuk – geri çekildi. Yüzündeki ani gülümseme eğlenmişti, neredeyse bir sırıtıştı. Bu anlık eğlencesinin altında seyircilere gösterimin derin neşesi olduğunu hatırlattım kendi kendime.

Kalabalık alkışlamaya başladı, ve o arkadaş ve ailelerimizle yüzleşmemiz için bedenlerimizi döndürdü. Onları görmek için, yüzümü onun yüzünden yana çeviremiyordum.

Beni ilk bulan annemin kollarıydı, gözlerimi Edward'dan istemeyerek ayırdığımda gördüğüm ilk şey gözyaşlarıyla çizik çizik olmuş yüzüydü. Ve sonra kalabalığın arasından insanlarla kucaklaşa kucaklaşa geçtik, sadece hayal meyal farkında olduğum beni tutan kişiydi, dikkatimin merkezinde benimkine sıkıca kenetlenmiş olan Edward'ın eli vardı. İnsan arkadaşlarımın sıcak, yumuşak kucaklamaları ile yeni ailemin kibar, soğuk kucaklamaları arasında ki farkı ayırt edemedim.

Bir yakıcı kucaklama diğerlerinden farklı, göze batıyordu – Seth Clearwater, kayıp kurt adam arkadaşıma vekalet etmek için, vampir topluluğuna cesaretle karşı koyuyordu.
[/SIZE]
Bir ülkenin geleceği mühendislerinin becerisi ile sınırlıdır..!

Taklitlerimden ve WebKutlu.Com taklitlerinden sakının  Smile

Cevapla
#4
[SIZE=4]z002-1.jpg

Breaking Dawn-Şafak Vakti Türkçe Çeviri Bölüm 4 (Jest)


Düğün , düzgün bi şekilde karşılama partisine dogru aktı. – Alice'in kusursuz planlamasının kanıtıydı. Nehirin üzerindeki alacakaranlık ; Ağaçların arkasından güneşe izin veriyordu. Tören zamanlandıgı gibi sürüp gidiyordu. Agaçlardaki ışıklar Edward kadar parlarken beni camlar boyunca beyaz çiçeklerin yanından arka kapıya götürdü. Dışarda bunlardan başka on bin çeşit çicek vardı. Eski iki sedirin altına kurulan, zeminin üstünde güzel kokulu havadar bir dans pisti olarak hizmet vermekteydi.
Bir şeyler yavaştı. Olgun saygı değer Ağustos akşamı bizi kuşattı. Küçük kalabalık , parıltılı ışıkların yumuşak parlaklıgı altında dışarı aktı. Ve biz yeniden sadece kucaklanmış olduğumuz arkadaşlarımız tarafından karşılandık. Şimdi gülmek ve konuşmak için zaman vardı.
"Tebrikler , çocuklar" diye söyledi Seth Clearwater . Başını egerek bir çiçek çelenginin altında bizi karşıladı. Onun annesi , Sue, yanında duruyordu ve ilgiliyle konukları inceliyordu. Onun yüzü ince ve sertti. Onun kısa sert saç stili kızı Leah'ınkiler kadar kısaydı. Meraklandım , bu gruba destek vermek için mi aynı şekilde kesmişlerdi saçlarını. Billy Black , Seth'in diger tarafındaydı , Sue kadar gergin değildi.
Jacob'un babasına baktıgım zaman , her zaman Bir yerine iki insan görüyordum. Başka herkesin gördügü gibi , çizilen bir yüz beyaz bir gülümsemeyle tekerlekli sandalyesinde oturan yaşlı bir adam. Ve sonra güçlü büyülü reislerin otoritesiyle dogmuş – hala güç ve efsanenin bir parçasıydı. Ona karşı bir şeyler oldu. O ve onun olguna karşı bir şeyler cereyan ediyordu. Şimdi onun solunda duran , Sam Uley efsanelerin ve büyünün şefi olarak orada duruyordu.
Billy, garip bir şekilde Grubu ve olayları düşünen rahatlıkla göründü – onun siyah gözleri , bazı iyi haberler almış gibi parladı. Ben onun sogukkanlı olmasına hayran kaldım. Sonuçta en yakın arkadaşının kızına olabilecek en kötü şey okadarda kötü bir şeymiş gibi görünmüş olabilirdi.
Ben , onun duygularından alıkoymanın kolay bir şey olmadıgını biliyordum. Bu olayın, Cullen'lar ve Quileutes'lerin arasındaki önceden yapılmış antlaşmaya – Cullen'lerin başka bir vampir daha yaratmasını yasaklayan antlaşma – meydan okunuyordu. Kurtlar , bir yaratıgın geliyor oldugunu biliyorlardı ama Cullen'lar bu konuda kurtların ne tepki verecegini bilmiyorlardı. Birleşmeden önce bir saldırı olacagını ifade etmişti. Ama tabikide onlar birbirlerini daha iyi biliyorlardı . ama bir saldırı yerine bir bagışlama olabilirmiydi ?

Bu düşünceme yanıt olacakmış gibi , Seth Edwar'a dogru döndü ve kollarını açtı. Edward , onun özgür kollarıyla kucaklamaya karşılık verdi.
Sue'nun narince titredigini gördüm.
" senin için bir şeylerin çözüldügünü görmek güzel"dedi Seth. "senin için mutluyum"

"teşekkür ederim , Seth. Buna bana çok şey ifade ediyor." Seth'in ellerinden kurtulup Sue ve Billy'e baktı. " sizede aynı şekilde çok teşekkür ederim. Seth'in gelmesine izin verip , Bella'yı desteklediginiz için."
"Önemli değil" Derin ve güvenilir sesiyle cevap verdi ve onun sesindeki iyi niyetli tonu duyunca çok şaşırmıştım. Belkide ufukta bir ateşkes vardı.
Biraz ilerde sıra oluşmaktaydı . bundan dolayı , Seth bize hoşça kal diyip , Billy'i tekelekli sandalyasinin arkasından tutup yemeklerin yanına dogru ilerlediler. Sue , onların her birinin ellerini tutup ilerledi.
Angela ve Ben bizim oldugumuz tarafa yöneldiler , onları Angela'nın ailesi , Mike ve Jessica takip etti – elle elle tutuşmuşlardı. Bu benim süprizimdi ve daha önce birlikte olduklarını duymamıştım. Bu güzeldi.
İnsan olan arkadaşlarımın arkasında –evlilik yoluyla olan kuzenim Delani vampirleri vardı. Nefesimi tutuyor oldugumu fark ettim – Tanya , hafif çilek renginden sarışın buklelerini fark ettim. . Edward'ı benim seyerek kucakladı. Onun yanında , altın gözlerle duran üç vampir bana meraklı gözlerle bakıyorlardı. Uzun mısır ipegi gibi soluk saçlı kadın vardı. Onun yanında , diger kadın ve adam vardı ; her ikiside siyah saçlıydı ; tebeşir gibi beyaz tenlerinden dolayı bir zeytini anımsatıyorlardı.
Onlar grup olarak öyle güzellerdi ki , midemin kasıldıgını hissettim.
Tanya , hala Edward'ı tutuyordu.
"Ah, Edward" dedi Tanya. "Seni çok özlemişim"
Edward , sessizce güldü ve marifetli bir şekilde kucaklamadan sıyrılarak kurtuldu. Ellerini omzundan çekerek geriye dogru bir adım atıp daha iyi bakmayı sağladı. "çok uzun zaman oldu, Tanya. İyi görünüyorsun."

"sende öyle."
"benim karıma , sizleri tanıştırmam için izin verin." Edward sözleri resmen demiş oldugu ilk zamandı. Şimdi onun sözlerindeki memnuniyete , Denali'ler hafifce yanıta güldüler. "Tanya , bu benim Bella'm"
Tanya , benim en kötü kabuslarımda tahmin ettiğim gibi , öylece sevimliydi. Benim elimi tuttu ve rüyalarımda hatırladıgımdan dahada tehditkar bir şekilde bana baktı.
"Aileye hoş geldin , bella " pişmanlıkla gülümsedi. "Biz Carlisle'nin uzaktan akrabalarız görüşemedigimiz zamanlarda olmuş bir olay. şeyy , biz daha yakın bir zamanda seninle tanışmış olmalıydık , Bizi affedebilecekmisin ?"
"tabikide" nefessizce söyledim. "sizinle tanıştıgıma sevindim."
"Cullen'lar sayıyı eşitledi şimdi. Beklide sıra bizimdir , Kate?" Sarışın kadına sırıttı.
"Rüyanı canlı tut" Kate gözlerini devirdi. O nazikce Tanya'nın sıktıgı elimi tuttu." Hoş geldin , Bella"
Siyah saçlı kadın elini Katininkine üstüne koyar "Ben Carmen , buda Eleazar. Seni tanımaktan hepimiz memnun olduk."
"B – bende" kekeledim.
Tanya , arkasında bekleyen insanlara baktı –Charlie'nin yardımcısı , Mark , ve onun karısı. Onların gözleri Denali'lerden dolayı kocamandı.
" tanışmaya sonra devam ederiz. Nede olsa bunun için çok zamanımız olcak." Tanya gülümsedi. Ve ailesiyle birlikte geçip gittiler.
Bütün görenek standartları yerine getirildi. Ben bizim olaganüstü kekimizi keserken flaşlar bizi kör etti – Bu kadar küçük ve yakın bir grup için bu pasta çok görkemli geldi diye düşünmüştüm. . birbirimize pastayı yedirmek için gerekli pozları aldık. Edward , erkekçe benim ona uzattıgım keki yuttu. Ben değişik bi şekilde benim buketimi fırlattım. Ve Angela'nın şaşıran ellerine dogru gitti. Edward benim ödünç alınan jartiyerimi dikkatlice dişleriyle çıkarırken – benim kızarmamla birlikte Jasper ve Emmett uluyarak güldüler ve Edward bunu Mike Newton'un yüzüne dogru fırlattı.
Ve müzik başladı , geleneksel ilk dansımız için Edward beni kollarına çekti. Bütün korkularıma ragmen gönüllü bir biçimde kollarına gittim –özellikle izleyicilerin önünde dans etmek- o beni tutarken ben sadece ona sahip olduğum için mutluydum.
Bütün işi o yapmıştı , ve ben gayet isteksizce bütün kameraların ışıklarının altında döndürüldüm.
"Partinin tadını çıkar Bayan Cullen" kullagıma fısıldadı.
Güldüm. "bu zaman alacak bir alışkanlık"
"bizim zamanımız var"bana hatırlattı. Sesi bayram eder gibiydi. Ve biz dans ederken beni öpmek için aşagıya dogru egildi. Ve kameraların tıklamaları hızlandı.
Müzik değişti ve Charlie Edward'ın omuzlarına dokundu.
Charlie'yle dans etmek okadarda kolay değildi. O benim oldugumdan dahada iyi değildi. VE bizde bu yüzden küçük bir kare içinde emniyetle kenardan kenara hareket ettik. Edward ve Esme , Fred Astaire ve Ginger Rogers gibiydiler.
"bella , seni evde özleyecegim ve şimdiden özledim."
Onun şakalarından birini yapmaya çalışarak bogazım sıkışık bi şekilde konuştum"Ben sadece kendimi kötü hissederim , seni yemeklerinle yalnız bıraktıgım için – pratik olarak suça ihmalsizlik yapıyorum ve sen beni bu yüzden tutuklayabilirsin."
Sırıttı. "Benim yiyeceklere karşı hayatta kalmaya çalıştıgımı varsayalım , ozaman beni istedigin zaman arayabilirsin."
"söz veriyorum."
Sanki herkesle dans etmişim gibi görünüyordu. Bütün eski arkadaşlarımı görmek gerçekten güzeldi ama ben gerçekten her şeyden çok sadece Edward'la olmak istiyordum. Yeni bi müzik başladıktan yarım dakika sonra Charlie dans etmeyi bırakınca mutlu olmuştum.
"mike' a hala düşkün değilsin ,ha?" Edward beni döndürürken uzaktan ona yorum yaptım.
"Onun düşüncelerini dinlemek zorunda oldugum zamanlarda değil. Onu kovmadıgım için şanslı . yada daha kötüsünü yapmadıgım için."
"Evet , haklısın."
"Kendine bakmak için hiç şansın oldu mu?"
"Hmm, Sanırım hayır , Neden?"
"Senin bu gece baştan aşağı nasıl içler acısı bir güzellikte oldugunun farkında olmadıgını anladım. Ve sonradan Mike'ın nasılda evli bir kadın için uygunsuz düşünceler taşıdıgına hiç şaşırmadım. Alice'in sana nasılda aynaya bakman için zorlamadıgı için hayal kırıklıgına ugradım"
"bildiğin gibi , ön yargılı davranıyorsun."
İçini çekti ve bir an duraksadı. Ve evlin etrafında beni döndürdü. Camlı duvar , oldugu gibi partiyi arkaya yansıttı. Ve Edward , bizim karşımızdaki aynadaki çifti işaret etti.

Edward'ın yansımasında bi anlık görüntüsünü yakaladım – onun mükemmel yüzünün mükemmel bir kopyası ordaydı- Karanlık saçlı bir güzellikle. Yansımadaki kızın Teni krem rengi ve güller gibiydi. Gözleri heyecandan cevrilmiş bir şekilde kocamandı. Parıldayan beyaz giysinin dar kılıfı içinde zambagın dışarıya fırlamış alevli hali gibiydi. Beceriyle öyle kesilmişti ki, onun vücudu zarif ve şıktı. – en az onun kadar hareketsizdi.
"Ben mi ön yargılıyım."
Ben bi bakış atabilmiştim ve ona en güzel dönüşümü yapmadan önce , Edward aniden sertleşti , ve otomatik olarak diger tarafa dogru döndü. Sanki birisi onun ismini çağırıyormuş gbiyidi.
"Oh" dedi. Kaşı bir an boyunca yukarı kalktı ve sonra çabucak düzeldi.
Aniden , o parlak gülümsemesiyle duruyordu.
"Ne oldu?"diye sordum.
"Sürpriz bir düğün hediyesi."
"Huh?"
Cevap vermedi. Sadece yeniden dans etmeye başladı. Daha önce yönelmiş oldugumuz karşı yola dogru devam ederek gecenin derinlerinde parlak dans zeminiyle cevirlmiş olan uzaktaki yola yöneldik.
Eski kocaman karanlık sedirlerin birinin yanına ulaşana kadar , duraklamadı. Sonra , Edward simsiyah gölgeye dümdüz baktı.
"teşekkür ederim" Edward karanlıga dogru söyledi. "Bu çok kibarca."
"kibarlık benim göbek adım." Kısık sevimli bir ses karanlıktan cevapladı. " Kesebilir miyim?"
Elim bogazıma dogru gitti…Eger Edward beni tutmuyor olsaydı , çökmüş olurdum.
"Jacob!" nefes alabildiğimce çabuk konuştum."Jacob!"
"Hey , Bells."
Onun sesine dogru tökezledim. Karanlıktaki diger kuvvetli ellerin beni yakalamasına kadar , Edward benim direkseklerimi elleriyle kontrol etti. Jacob'un derisinden gelen sıcaklık beni kendine çekmesiyle beraber ince saten giysi boyunca yandı. Dans etmek için hiçbir gayret göstermedi. Sadece beni kucakladı , Ve benim yüzüm onun göğsüne gömülürken , başımın üstüne yanagını bastırmak için egildi.
"Eger dans pistinde onu döndürmezsem , Rosalie beni affetmiycek " diye mırıldandı Edward. Ve benle , Jacob'u yalnız bırakıyor oldugunu anladım. Ve Jacob'la bu an için kendi hediyesini veriyordu.
"Oh, Jacob." Ağlıyordum. Kelimeleri net bir şekilde söyleyemiyordum. "Teşekkür Ederim."
"Bella Aglamayı kesermisin , Elbiseni yıkıyorsun. İşte benim."

"Sadece mi? Oh, Jake? Şimdi her şey mükemmel."

Burnundan soludu. "Evet – parti başlayabilir. Sağdıç sonunda başardı."

"Şimdi sevdiğim herkes burada."

Dudaklarının saçlarıma sürtündüğünü hissettim. "Üzgünüm, geciktim, tatlım."

"Sadece geldiğin için çok mutluyum!"

"Fikir buydu."

Misafirlere doğru göz attım, ama dansçıların arasından Jacob'un babasını en son gördüğüm yerde göremedim. Eğer kaldıysa da bilmiyordum. "Billy burada olduğunu biliyor mu?" Sorduğumda, söylemek zorunda olduğunu biliyordum – önceden canlanan ifadesini açıklamanın tek yolu buydu.

"Eminim Sam söylemiştir. Onu görmeye gideceğim…parti bittiğinde."

"Eve döndüğüne çok memnun olacak."

Jacob sırtımı biraz çekti ve düzleştirdi. Bir elini sırtımın küçük bir kısmında bıraktı ve diğer eliyle sağ elimi tuttu. Ellerimizi göğsüne özenerek koydu; avucumun altında kalbinin atışını hissedebiliyordum, ve elimi oraya tesadüfen koymadığını tahmin ettim.

"Sadece bu tek danstan başka bir şey alabilir miyim bilmiyorum," dedi, ve beni arkamızdan gelen müziğin temposuna uymayan bir şekilde yavaş dairelerin etrafına çekmeye başladı. "En iyisi yapmak isterim."

Elimin altındaki kalbinin ritmine göre hareket ettik.

"Geldiğim içim memnunum," dedi bir süre sonra sessizce. "Geleceğimi düşünmüyordum. Ama seni görmek güzel… bir kez daha. Olacağını düşündüğüm kadar üzücü değil."

"Üzgün hissetmeni istemiyorum."

"Bunu biliyorum. Ve bu gece seni suçlu hissettirmek için gelmedim."

"Hayır – gelmen beni çok mutlu etti. Bana verebileceğin en iyi hediye bu."

Güldü. "Bu iyi, çünkü gerçek bir hediye için duracak zamanım olmadı."

Gözlerim alışıyordu, ve şuan onun yüzünü görebiliyordum, umduğumdan daha yüksekteydi. Hala büyümesi mümkün olabilir miydi? Yedi fite (30, 48 cm) altıdan daha yakın olmalıydı. Onun yüz hatlarını o kadar zamandan sonra tekrar görmek rahatlatıcıydı – derinde olan gözleri kabarık siyah kaşları altında gölgelenmiş, belirgin elmacık kemikleri, dolgun dudakları parlak dişlerinin üzerinde gerilmiş alaycı gülümsemesi sesine uyuyordu. Gözlerinin kenarları gergindi – dikkatli; bu gece çok dikkatli olduğunu görebiliyordum. Beni mutlu etmek için yapabileceği her şeyi yapıyordu, neye mal olduğunu hata yapmadan ve göstermeden.

Jacob gibi bir arkadaşı hak edecek kadar iyi bir şey asla yapmamıştım.

"Ne zaman dönmeye karar verdin?"

"Bilinçli olarak mı yoksa bilinç dışı mı?" Kendi sorusuna cevap vermeden önce derin bir nefes aldı. "Gerçekten bilmiyorum. Sanırım bir süre bu yönde geri dolanıyordum, ve belki bunun nedeni buraya yönlenmemdi. Ama bu sabaha kadar böyle değildi, gerçekten koşmaya başladım. Başarabileceğimden emin değildim." Güldü. "Nasıl hissettirdiğine inanamazsın – etrafta tekrar iki ayakla yürümenin. Ve kıyafetler! Ve sonra daha da tuhaf çünkü garip hissettiriyor. Bunu ummuyordum. Bütün insan şeylerinden uzak kalmıştım.

Durmadan döndük.

"Yine de, seni böyle görmeyi özlemek utanç verici olacak. Tam buraya olan yolculuğuma değdi bu. İnanılmaz görünüyorsun, Bella. Çok güzel."

"Alice bugün üzerimde baya zaman harcayarak, yatırım yaptı. Karanlık da yardım ediyor."

"Benim için pek karanlık değil, biliyorsun."

"Doğru." Kurt adam hisleri. Yapabildiği her şeyi unutmak kolaydı çok insan görünüyordu. Özellikle de şuan.

"Saçlarını kesmişsin," diye not düştüm.

"Evet. Daha kolay, biliyorsun. *Ellerin avantajını alsam daha iyi olur diye düşündüm."

"İyi görünüyor," diye yalan söyledim.

Homurdandı. "Doğru. Kendim yaptım, körelmiş mutfak makasıyla." Bir süre boyunca genişçe sırıttı, ve sonra gülüşü soldu. İfadesi ciddiye dönüştü. "Mutlu musun, Bella?"

"Evet."

"Tamam." Omuzlarını silktiğini hissettim. "Önemli olan da bu, sanırım."

"Sen nasılsın, Jacob? Gerçekten?"

"İyiyim, Bella, gerçekten. Artık benim hakkımda endişelenmene gerek yok. Seth'in canını sıkmayı bırakabilirsin."

"Sadece senin yüzünden onu sıkmıyorum. Seth'i seviyorum."

"İyi bir çocuk. Bazılarından daha iyi arkadaş. Sana söylemeliyim, eğer kafamdaki seslerden kurtulabilsem, kurt olmak neredeyse mükemmel."

Ses çıkarış şekline güldüm. "Evet, bende benimkini susturamıyorum."

"Senin durumunda, bu senin deli olduğun anlamına gelir. Tabi ki, ben zaten senin deli olduğunu biliyordum," diye takıldı.

"Teşekkürler."

"Delilik muhtemelen bir sürüyle akıl paylaşmaktan daha kolay. Deli insanların sesleri, onları izlesin diye bebek bakıcıları yollamazlar."

"Huh?"

"Sam dışarıda bir yerde. Ve diğerlerinden bazıları. Gerekirse diye, bilirsin."

"Nasıl bir durum için?"

"Bunu bir arada tutamazsam durumu yada onun gibi bir şey. Partiyi karıştırmaya karar vermem durumunda." Çabucak bir gülümseme parladı, muhtemelen bu ilgi çekici bir fikir gelmişti ona. "Ama düğününü berbat etmek için burada değilim, Bella. Buradayım…" sesi giderek azaldı.

"Mükemmel yapmak için."

"Bu abartılı(uzun) bir emir."

"Senin çok uzun olman iyi bir şey."

Kötü esprime inledi ve sonra içini çekti. "Sadece arkadaşın olmak için buradayım. En iyi arkadaşın, son bir kez."

"Sam sana biraz daha fazla güvenmeli."

"Evet, belki ben aşırı duyarlı davranıyorum. Belki onlar zaten burada olacaktı, Seth'e göz kulak olmak için. Burada çok fazla vampir var. Seth bunu dikkate alması gerektiği kadar ciddiye almıyor."

"Seth tehlikede olmadığını biliyor. Cullen'lerin Sam'dan daha iyi olduğunu anlıyor."

"Tabi, tabi," dedi Jacob, kavgaya dönüşmeden önce barışı sağlayarak.

Onun diplomat olması garipti.

"Sesler için üzgünüm," dedim. "Keşke onları daha iyi yapabilseydim." Her açıdan.

"O kadar kötü değil. Ben sadece biraz sızlanıyorum."

"Sen… mutlu musun?"

"Yeterince yakınım. Ama benim için yeterli. Bugün yıldız sensin." Kıkırdadı. "İddiaya girerim bundan hoşlanıyorsundur. Dikkatin merkezinde olmak."

"Evet. Yeterince dikkati çekemiyorum."

Güldü ve sonra kafamın üzerinden boşluğa baktı. Dudaklarını büzerek, kabul partisinin parlayan parıltısını inceledi, zarif hızla dönen dansçıları, çelenklerden düşen telaşlı taç yaprakları; onunla birlikte baktım. Hepsi bu karanlık, sessiz boşluktan çok uzak göründü. Neredeyse kar küresi içinde kısa süren bir kar yağışının kıvrılarak dönmesini izlemek gibiydi.

"Onlara bu kadarını vereceğim." Dedi. "Nasıl parti verileceğini biliyorlar."

"Alice doğanın durdurulamaz bir gücü."

İç çekti. "Şarkı bitti. Sence başka bir tane daha alabilecek miyim? Yada bu çok fazla istemek mi?"

Ellerinin etrafındaki ellerimi sıkılaştırdım. "İstediğin kadar dans edebiliriz."

Güldü. "Bu ilginç olurdu. Yine de, ben iki taneye bağlı kalsam daha iyi olacak bence. Konuşmaya başlamak istemiyorum."

Başka bir dairenin içine girdik.

"Şimdiye kadar benim sana hoşça kal demiş olmam gerektiğini düşünüyorsun," diye mırıldandı.

Boğazımdaki yumruyu yutmaya çalıştım, ama aşağıya gitmeye zorlayamadım.

Jacob bana baktı ve kaşlarını çattı. Parmaklarıyla yanağımı sildi, gözyaşlarını orada yakalayarak.

"Ağlaması gereken kişi sen değilsin, Bella."

"Düğünlerde herkes ağlar," dedim boğuk bir sesle.

"Bu istediğin şey, değil mi?"

"Evet."

"O zaman gülümse."

Denedim. Yüz buruşturuşuma güldü.

"Seni böyle hatırlamaya çalışacağım. Varsayacağım ki…

"Ne varsayacaksın? Öldüğümü mü?

"Hayır," diye sonunda cevap verdi. "Ama aklımda seni bu şekilde göreceğim. Pembe yanaklar. Kalp atışı. İki fit (*boyu sanırım) eksik. Hepsi."

Kasıtlı olarak ayağını yapabildiğim kadar sertçe ayağımla ezdim.

Gülümsedi. "İşte benim sevdiğim kız."

Başka bir şey söylemeye başladı ama sonra ağzını aniden kapattı. Tekrar mücadele etti, söylemek istemediği sözlere karşı dişlerini sıktı.

Jacob ile olan ilişkim eskiden çok kolaydı. Nefes almak kadar doğal. Ama Edward hayatıma döndüğünden beri, sürekli zordu. Çünkü – Jacob'un gözlerinde – Edward'ı seçmek, ölümden daha beter bir kaderi seçmemdi, yada buna eşdeğer bir şeydi.

Ne var Jacob?Hadi söyle bana.Bana her şeyi söyleyebilirsin.
"Sana..sana söyleyeceğim bir şey yok."
"Hadi ama lütfen.Dökül bakalım."
"Yok.Gerçekten yok.Sana soracağım bir şey var.Bana söylemeni istediğim bir şey"
"Sor bana"
Bir süre daha debelendi,sonra nefesini verdi. "Sormamam gerek.Bir anlamı yok.Sadece hastalık derecesinde merak ediyorum"
Onu bu kadar iyi tanıdığım için,ne demek istediğini anladım.
"Bu akşam değil Jacob"
Jacob,insan olarak kalmam konusunda Edward'dan bile daha saplantılıydı.Artık sayılı oldukları için,kalbimin her atışı onun için hazine değerindeydi.
"Ohh" dedi,ne kadar rahatladığını göstermemeye çalıştı.
Yeni bir şarkı çalmaya başladı.Ama Jacob bu sefer şarkının değiştiğini fark etmedi.
"Ne zaman" diye fısıldadı.
"Emin değilim, bir bilemedim iki hafta sonra…"
Sesi değişti, alaylı bir tonda "Beklemenin nedeni nedir?" diye sordu.
"Balayımı acı içinde kıvranarak geçirmek istemedim"
"Nasıl geçirmeyi tercih edersin?İskambil mi oynayacaksınız Edward'la.Hahahaha!"
"Aman ne komik.."
"Şakaydı Bells.Ama yine de anlamıyorum.Vampirinle gerçek bir balayı yaşayamazsın zaten beklemenin anlamı ne.Bu budur yani.İlk kez kaçınmıyorsunuz bir şeylerden.Aslında bu iyi bir şey."Sesi birden ciddileşti "Utanmana gerek yok."
"Bir şeylerden uzak durduğum filan yok.Balayımda istediğim her şeyi yapabilirim.Gerçek bir balayı olacak.Git başımdan"
Yavaş yavaş dönüyorduk,birden durdu.Bir an acaba müziğin değiştiğini mi fark etti acaba dedim,Bana güle güle demeden önce küçük kavgamızı affettirecek bir söz bulmak için çabaladım.Bu şekilde ayrılmamalıydık.
"Ne dedin sen? Ne dedin sen?" nefesi kesildi.
"Nasıl yani?Jake. Sorun ne?"
"Ne demeye çalışıyorsun.Şu balayı hakkında.Sen hala insanken.Bu hastalıklı bir şaka olmalı.Şaka yapıyor olmalısın Bella"
Öfke dolu gözlerle ona baktım. "Git başımdan dedim Jake .Bu seni hiç ama hiç ilgilendirmez.Bu özel bir şeydi.Bunun hakkında konuşmamalıydık."
Jake kocaman elleriyle kollarıma sıkıca yapıştı.
"Ayyy.Jake.Bırak beni!" Beni silkeledi.
"Bella kafayı mı yedin? .Bu kadar aptal olamazsın.Bana şaka yaptığını söyle"
Beni tekrar sarstı.Elleri beni bir turnike gibi sıkıyordu.Bir yandan da titriyordu,titreşimler kemiklerime kadar ulaşıyordu.

"Jake dur!".

Birden kalabalıklaştı.Edward'ın sesi buz gibi soğuk,bıçak kadar keskindi.

"Çek ellerini onun üzerinden"

Jacob'ın arkasında karanlık geceden gelen kısık bir hırıltı vardı ve ilkiyle çakışan bir başkası daha.
Dişlerini sıktı. Kendisiyle mücadele ediyordu – burada bulunuşunun bir yargılama değil de hediye olması kararıyla. Ne söylemek istediğini tahmin edebilirdim.
Jacop'ın arkasında karanlık geceden gelen kısık bir hırıltı vardı, ve ilkiyle çakışan bir başkası daha.
"Jake, kardeşim, geri çekil." Diye Seth Clearwater'ın ısrar ettiğini duydum."Kontrolünü kaybediyorsun."
Jacop donmuş gibiydi, dehşete düşmüş gözleri büyük ve hareketsizdi.
Seth fısıldadı: "Onu inciteceksin, bırak gitsin."
"Şimdi!" diye hırladı Edward.
Jacop'un kolları yanına düştü, bekleyen damarlarıma kanın ani akışı acı vericiydi. Ben daha fazla ne olduğunu anlayamadan sıcak eller soğuk olanlarla yer değiştirdi, ve hava arkamda vızıldadı.
Gözlerimi kırpıştırdım, az önce durduğum yerden 2 metre uzakta ayaktaydım.(aslında tam çevirisi yarım düzine feet) Edward önümde gerilmişti. İki tane kocaman kurt o ve Jacop'un arasında hazır duruyorlardı, ama bana agresif gözükmediler. Daha çok kavgayı engellemeye çalışıyor gibiydiler.
Ve Seth – sırık boylu, on beş yaşındaki Seth – kollarını Jacop'a dolamıştı ve onu uzağa götürüyordu. Eğer jacop Seth'e bu kadar yakınken dönüşürse…
"Yalvarırım Jake, hadi gidelim."
"Seni öldürürüm dedi Jacop," sesi sinirden o kadar kısık çıkıyordu ki fısıltı gibiydi. Gözleri Edward'a odaklanmıştı, öfkeyle yanıyordu. "Seni kendi ellerimle öldürürüm, hem de hemen!" sarsıntıyla titredi.
En büyük kurt, siyah olan, keskince homurdandı.
"Seth, yoldan çekil," diye tısladı Edward.
Seth Jacop'ı tekrar çekiştirdi. Jacop öfkeyle o kadar sersemlemişti ki Seth onu birkaç metre daha uzağa götürebilmişti. "Yapma Jake. Uzaklaş. Yalvarırım."
Sam, -daha büyük kurt, siyah olan- Seth'e katıldı. İri kafasını Jacop'un göğsüne koydu ve itti.
Üçü – Seth çekerek, Jacop titreyerek ve Sam iterek – karanlığın içinde kayboldular.
Diğer bir kurt onların arkasından bakakaldı. Zayıf ışıkta, kürkünün renginden emin olamadım- çikolata kahverengisi, belki? Öyleyse Quil miydi?
"Üzgünüm," diye fısıldadım kurda.
"Geçti, Bella," mırıldandı Edward.
Kurt Edward'a baktı. Bakışı arkadaşça değildi. Edward ona bir kere soğukça başını salladı. Kurt huysuzlandı ve sonra diğerleri takip etmek için döndü, onların yaptığı gibi kayıplara karıştı.
"Pekala," dedi Edward kendi kendine ve sonra bana baktı. "Hadi geri dönelim."
"Ama Jake- "
"Sam'in ellerinde. O gitti."
"Edward, çok üzgünüm, aptalca davrandım- "
"Hiçbir şeyi yanlış yapmadın- "
"Kocaman bir ağzım var! Neden ben… Onun bana bu şekilde davranmasına izin vermemeliydim. Ne düşünüyordum ki?"
"Endişelenme." Yüzüme dokundu. "Kimse yokluğumuzu fark etmeden törene geri dönmeliyiz."
Kendime çeki düzen vermeye çalışarak kafamı salladım. Kimse fark etmeden önce? Kimse bunu kaçırmış mıydı?
Sonra, bunun hakkında düşünürken, fark ettim ki bu yüzleşme bana felaket gibi gözükmesine rağmen gölgelerin içinde çok sessiz ve kısaydı.
"Bana iki saniye ver," diye rica ettim.
İçim ıstırap ve panikle kaos yaşıyordu, ama bu önemli değildi – şu an sadece dıştan görünen önemliydi. İyi bir ifade takınmak bildiğim bir şeydi, üstesinden gelmek zorundaydım.
"Elbisem?
"İyi gözüküyorsun. Bir tek saç teli bile yerinden oynamamış."
İki derin nefes aldım. "Peki. Hadi gidelim."
Kollarını belime doladı ve beni ışığa doğru götürdü. Parlayan ışıkların altından geçtiğimizde, beni nazikçe dans pistinin üstünde döndürdü. Dansımız hiç bozulmamış gibi diğer dans edenlerin arasında eriyip kaybolduk.
Misafirlere göz gezdirdim, kimse korkmuş ya da şoke olmuş gibi gözükmüyordu. Sadece en solgun yüzlerde biraz stres belirtisi vardı, ve bunu iyi saklıyorlardı. Jasper ve Emmett pistin ortasında, birbirlerine yakındılar, ve tahmin ediyorum ki yüzleşme sırasında da yakınlarda bir yerlerdeydiler.
"Sen- "
"Ben iyiyim," dedim. "Bunu yaptığıma inanamıyorum. Bende yanlış olan ne?
"Sende yanlış olan hiçbir şey yok"
Jacop'u burada gördüğüme çok mutlu olmuştum. Yaptığı fedakarlığın farkındaydım. Ve sonra onu mahvettim, hediyesini bir felakete çevirdim. Karantina altına alınmalıyım.
Ama benim aptallığım bu gece başka hiçbir şeyi mahvetmeyecekti. Bunu kafamdan atacaktım, daha sonra ilgilenmek üzere bir çekmeceye tıkacak ve kilitleyecektim. Bunun için kendimi kamçılayacak çok vaktim olacaktı, şimdi yapabileceğim hiçbir şey bana yardım edemezdi.
"Bitti," dedim. "Hadi bu gece bunun hakkında düşünmeyelim, bir daha."
Edward'dan çabuk bir kabullenme bekliyordum, ama o sessizdi.
"Edward?"
Gözlerini kapadı ve alnını alnıma dayadı. "Jacop haklıydı," diye fısıldadı. "Ne düşünüyordum ki?"
"Değildi." İzleyen kalabalık arkadaş çevresi için yüzümü düzgün tutmaya çalışıyordum. "Jacop olayları açıkça görebilmek için çok önyargılıydı."
Alçakça "sadece düşündüğüm için bile beni öldürmesine izin vermeliydim…" gibi bir şeyler geveledi.
"Kes şunu," dedim kızgınca. Yüzünü ellerimin içine aldım ve gözlerini açana kadar bekledim. "Sen ve ben. Önemli olan tek şey bu. Şu an düşünmene izin verilen tek şey bu. Beni duyuyor musun?"
"Evet," içini çekti.
"Jacop'ın gelişini unut." Bunu yapabilirdim. Bunu yapacaktım. "Benim için. Söz ver, unutacaksın."
Bir süre gözlerimin içine baktı. "Söz veriyorum."
"Teşekkür ederim. Edward, korkmuyorum."
"Ben korkuyorum." Diye fısıldadı.
"Korkma." Derin bir nefes aldım ve gülümsedim. "Aklıma gelmişken, seni seviyorum."
Karşılık olarak hafifçe gülümsedi. "Bunun için buradayız."
"Gelini tekeline almışsın," dedi Emmett, Edward'ın arkasından gelerek. "Küçük kız kardeşimle dans etmeme izin ver. Bu onu utandırmak için son şansım olabilir." Seslice güldü, her zaman olduğu gibi ciddi atmosferden hiç etkilenmeyerek.
Daha sonra henüz dans etmemiş olduğum insanlarla devam etti, bu bana kendimi doğru dürüst toparlama ve çözümleme şansı verdi. Edward beni tekrar istediğinde, Jacop-çekmecesi iyi ve sıkıca kapanmıştı. Kollarını etrafıma sardığında, önceki neşe kaynağımı saklandığı yerden çıkardım, şundan emindim ki; hayatımdaki her şey bu gece doğru yerdeydi. Gülümsedim ve başımı göğsüne yasladım. Kollarını sıktı.
"Buna alışabilirim," dedim.
"Bana dansla ilgili meselelerinin üstesinden geldiğini söyleme?"
"Dans etmek o kadar da kötü değil – seninle. Ama ben daha çok bunu düşünüyordum," – ve kendimi ona daha sıkı bastırdım – "gitmene asla izin vermemeyi."
"Asla," diye söz verdi ve beni öpmek için eğildi.
Ciddi türden bir öpücüktü – şiddetli, yavaş ama yapıcıydı…
Alice'in "Bella, vakit tamam!" dediğini duyana kadar nerede olduğumu unutmuştum.
Yeni kız kardeşime verdiği rahatsızlıktan dolayı kısa süreliğine bir öfke parlaması hissettim.
Edward onu yoksaydı; dudakları benimkinin üzerinde sıkıydı, daha önce olmadığı kadar istekliydi. Kalbim hızla atmaya başladı ve ellerim onun mermer boynundan aşağı kaydı.
"Uçağınızı kaçırmak mı istiyorsunuz?" Alice ısrar etti, şimdi tam da benim yanımdaydı. " Havaalanında kamp kurmuş diğer bir uçağı beklerken çok hoş bir balayı geçireceğinden eminim."
Edward mırıldanmak için yüzünü hafifçe çevirdi, "Uzaklaş, Alice," Ve sonra tekrar dudaklarını benimkine bastırdı.
"Bella, uçakta bu elbiseyi mi giymek istiyorsun?" Israr etti.
Çok fazla dikkatimi vermiyordum. Açıkça ilgilenmedim.
Alice sessizce homurdandı. "Onu nereye götürdüğünü söylerim, Edward. Bu yüzden bana yardım et, bunu yaparım."
Dondu. Sonra yüzünü benimkinden uzaklaştırdı ve en sevdiği kız kardeşine dik dik baktı. "Bu kadar sinir bozucu olmak için son derece küçüksün."
"Yol için seçtiğim muhteşem elbiseyi boşa gitsin diye almadım." Elimi yakaladı. "Benimle gel, Bella."
Elimi geri çektim, onu bir kez daha öpebilmek için parmak uçlarımda yükseldim. Beni ondan uzağa yönelterek elimi sabırsızca çekti. İzleyen misafirlerden birkaç kıkırdama geldi. O zaman ben de vazgeçtim, boş evde beni yönlendirmesine izin verdim.
Canı sıkılmış gibi gözüktü.
"Üzgünüm, Alice," özür diledim.
"Seni suçlamıyorum, Bella," içini çekti. "Kendine yardımcı olabiliyor gibi bir halin yoktu."
Onun işkence çeken ifadesine kıkırdadım ve o kaşlarını çattı.
"Teşekkürler, Alice. Herhangi birinin sahip olabileceği en güzel düğündü," dedim ona ciddiyetle. "Her şey tamamen doğruydu. Sen dünyadaki en iyi, en zeki, en yetenekli kardeşsin.
Bu onun buzlarını eritti ve kocaman gülümsedi. "Beğenmene sevindim."
Reneé ve Esme üst katta bekliyordu. Üçü çabucak elbisemi çıkarttılar ve Alice'in yol için seçtiği koyu mavi elbiseyi giydirdiler. Birisi saçımdan tokaları çıkarıp, örgüden dalgalanmış halde sırtıma dökülmesine izin verdiğinde minnettar kaldım, beni daha sonraki olası saç tokası ağrısından kurtarmıştı. Tüm bu süre boyunca annemin gözyaşları durmaksızın aktı.
"Nereye gittiğimi öğrenir öğrenmez seni arayacağım." Veda etmek için sarılırken ona söz verdim. Biliyordum ki büyük ihtimalle balayı sürprizi onu deli ediyordu; eğer o da işin içinde değilse, annem sürprizlerden nefret ederdi.
"Güvenle uzaklaşır uzaklaşmaz sana söyleyeceğim," Alice incinmiş ifademe yapmacık şekilde sırıtarak beni bastırdı. Bilecek en son kişi olmam ne kadar da adaletsizdi.
"Çok, çok yakında beni ve Phil'i ziyaret etmek zorundasın. Güneye gitme sırası sende- güneşi bir kere gör." Dedi Reneé.
"Bugün yağmur yağmadı." Davetinden kaçınarak ona hatırlattım.
"Bir mucize."
"Her şey hazır," dedi Alice. "Valizlerin arabada- Jasper götürüyor." Beni basamaklara götürdü, beni yarım yamalak kucaklayarak Reneé de takip etti.
"Seni seviyorum, anne." İnerken fısıldadım. "Phil olduğu için çok memnunum. Birbirinize dikkat edin."
"Ben de seni seviyorum, Bella, tatlım."
"Hoşçakal anne, seni seviyorum." Dedim tekrar, boğazım kurumuştu.
Edward merdivenlerin aşağısında bekliyordu. Onun uzanmış elini tuttum ama ileri doğru eğildim, bizi görmeyi bekleyen küçük kalabalığı taradım.
"Babam?" sordum, gözlerim ararken.
"Orda, ilerde." Edward mırıldandı. Beni misafirlerin içine doğru çekti, bize patika gibi yol açtılar. Onu herkesin arkasında, beceriksizce duvara yaslanmış halde bulduk, biraz saklanıyormuş gibi gözüküyordu. Gözlerindeki kızarıklık bunun sebebini açıkladı.
"Oh, baba."
Ona belinden sarıldım, gözyaşlarım tekrar sel oldu – bu gece çok fazla ağlıyordum. Sırtımı sıvazladı.
"Oraya, şimdi. Uçağını kaçırmak istemezsin."
Charlie'yle aşk hakkında konuşmak zordu- biz çok fazla benziyorduk, her zaman utandırıcı duygusal gösterişlerden kaçınmak için saçma şeylere çeviriyorduk. Ama içine kapanık olmanın zamanı değildi.
"Seni sonsuza kadar seveceğim, baba," dedim ona. "Bunu unutma."
"Ben de seni, Bella. Her zaman sevdim, her zaman seveceğim."
Onu yanağından öptüm aynı zamanda o da benimkini öptü.
"Ara beni." Dedi.
"Yakında." Diye söz verdim, söz verebileceğim tek şey olduğunu bilerek. Sadece telefon konuşması. Annem ve babamın beni görmesine izin verilemeyecekti; çok farklı olacaktım, ve çok çok daha fazla tehlikeli…
"Git, o halde." Dedi huysuzca. "Geç kalmak istenmezsin."
Misafirler bizim için bir diğer koridor yaptılar. Biz firar ederken Edward beni biraz daha kendine yaklaştırdı.
"Hazır mısın?" diye sordu.
"Hazırım dedim ve biliyordum ki bu doğruydu.
Edward beni kapı eşiğinde öptüğünde herkes alkışladı. Sonra konfeti yağmuru başlayınca beni aceleyle arabaya bindirdi. Birçoğu geniş alana yayıldı, ama birisi, muhtemelen Emmett, esrarengiz bir duyarlılıkla fırlattı, ve ben Edward'ın sırtından seken bir sürüsünü topladım.
Araba flamaların uzunluğu boyunca uzanan daha çok çiçekle dekore edilmişti – ince kağıt kurdelelerle bir düzine ayakkabı bağlanmıştı – gıcır gıcır gözüken tasarımcı ayakkabıları – tamponun arkasından sallanıyordu.
Ben binerken Edward beni konfetilerden korudu sonra o da bindi, ben pencereden el sallayıp ailemin de bana el salladığı verandaya doğru "Sizi seviyorum." diye seslenirken hızla uzaklaştık.
Ayırt edebildiğim son görüntü ebeveynlerimden biriydi. Phil her iki kolunu da gevşekçe Reneé'ye dolamıştı. O da bir kolunu sıkıca onun beline koymuştu ama boştaki eli Charlie'ninkini tutmak için uzanmıştı. O an birçok çeşit aşkın ahenkle uyumu söz konusuydu. Bana çok umutlu bir tablo gibi gözüktü.
Edward elimi sıktı.
"Seni seviyorum," dedi.
Başımı omzuma dayadım. "Bu yüzden buradayız." Onun sözlerinden alıntılayarak cevapladım.
Saçlarımı öptü.
Karanlık otobana döndüğümüzde, Edward gaz pedalına yüklendi, motorun ormanda arkamızda bıraktığı hırıltıyı duydum. Eğer ben duyabiliyorsam o kesinlikle duyabiliyordu. Ama ses karanlıkta kaybolurken hiçbir şey söylemedi. Ben de söylemedim.
Delik, inleyen kalp kırıklığı giderek zayıfladı ve sonra tamamen yok oldu…
[/SIZE]
Bir ülkenin geleceği mühendislerinin becerisi ile sınırlıdır..!

Taklitlerimden ve WebKutlu.Com taklitlerinden sakının  Smile

Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Şafak Vakti - Breaking Dawn Kitabı Full İndir!!!!!!!!!!! By.Kutlu 61 33,890 02-18-2013, Saat: 10:04
Son Yorum: sugarman
  Gece Yarısı Güneşi - Midnigt Sun 13. Bölüm Full By.Kutlu 0 22,508 07-12-2010, Saat: 10:36
Son Yorum: By.Kutlu
  Orhan Kemal Hanımın Çiftliği Full İndir - Ebook - pdf - No Rapid By.Kutlu 3 5,653 05-20-2010, Saat: 17:56
Son Yorum: GeSPoX
  Eclipse - Tutulma Full Geniş Özet Oku By.Kutlu 26 89,276 01-21-2010, Saat: 15:14
Son Yorum: By.Kutlu
  New Moon - Yeni Ay Kitap Özeti Full By.Kutlu 15 52,659 01-19-2010, Saat: 17:01
Son Yorum: By.Kutlu

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi