Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgisayara Virüs Bulaştığı Nasıl Anlaşılır ve Nasıl Temizlenir?
#1
Bilgisayara Virüs Bulaştığı Nasıl Anlaşılır ve Nasıl Temizlenir?

Eğer elinizde anti-virüs yazılımı yoksa bilgisayarınızda virüs olduğunu ancak (çoğunlukla) virüs etkisini gösterdikten sonra anlayabilirsiniz. Nadiren, dosya adı sabit ve bilinen virüsleri dosya adıyla tarayarak bulmak ve silmek çözüm olabilir. Bir virüsün etkileri bilgisayarda anormal yavaşlama, Windows uygulamalarında beklenmeyen hata mesajları (application error, system fault, missing files vs. gibi), bilgisayarın kilitlenmesi, rastgele DOS işletim sistemine dönmesi, normalde açılan dosyaların açılmaması, anormal sesler/görsel davranışlar ya da bilgisayarınızın isteğiniz dışında işlemler yapmaya başlaması şeklinde kendini gösterebilir. Bu durumda yapılacak şey, bir anti-virüs programı kullanarak bilgisayarın virüsten temizlenmesidir. Ancak, virüsün bilgisayara önemli ölçüde/geri dönülmez hasarlar vermiş olduğu durumlarda virüsten temizleme işlemi her zaman başarılı olmayabilir.


Bilgisayarınızda anti-virüs yazılımı olmadığı durumlarda, bu yazılıma sahip bir bilgisayarda daha önceden hazırlanmış olan acil durum disketi ile diskinizde ve disketlerinizde virüs taraması yapabilirsiniz.


Anti-virüs yazılımlarının tarama işlemi sonrasında virüs bulamaması bilgisayarda virüs olmadığını değil, sadece tarama işleminde kullanılan anti-virüs programlarının tanıdığı virüslerin mevcut olmadığını gösterir. Kullanılan anti-virüs yazılımlarının buldukları virüsleri silmeleri veya bulaştıkları dosyalardan temizlemeleri mümkün olmaması da zaman zaman karşılaşılan bir durumdur. Bu durumda kullanılan anti-virüs programının güncellenmesi veya daha güncel başka bir anti-virüs yazılımının kullanılması uygun olacaktır. Yani, kullanılan anti-virüs programının tanımadığı bir virüsün bilgisayarınıza bulaşmış olması ihtimali her zaman vardır.


java virüs, pc deki virüs nasıl temizlenir görüntülü, pc deki virüz nasıl temizlenir, pc de virüs olduğu nasıl anlaşılır, pc deki virüsleri nasıl temizlerim, pc deki virüs nasıl temizlenir, pc deki virüsler nasıl silinir, pc deki vürüsleri nasıl temizlerim, pc deki virüs nasıl silinir, pc deki virüsü nasıl silerim, pc deki virüsler nasıl temizlenir, bilgisayarımdan vurusleri nasıl temizlerim goruntulu anlatım, c ve d deki virüsleri nasıl temizlerim, pc deki virüsleri taraması nasıl resimli anlatım, pcdeki kucuk virüsleri nasil temizlerim, pcdeki java nasıl temizlenir, javayı nasıl temizlerim, pc deki virüsleri nasıl silinir, bios da virus nasil silinir, pc deki vürüsü nasıl temizlerim, pc deki bilgiler nasıl sılınır, pc de virüs nasıl anlaşılır, bilgisayar d de virüs var nasıl temizlerim, java nasıl temizlenir, bilgisayarımdaki virüsü nasıl temizlerim resimli anlatım,
Bir ülkenin geleceği mühendislerinin becerisi ile sınırlıdır..!

Taklitlerimden ve WebKutlu.Com taklitlerinden sakının  Smile

Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi